Poprawią się warunki leczenia i pobytu pacjentów na oddziale chorób wewnętrznych szpitala na gdańskiej Zaspie. W lepszych warunkach leczeni będą też chorzy onkologicznie z wejherowskiego szpitala. Za 3 miliony złotych przeprowadzono generalny remont Oddziału Chorób Wewnętrznych szpitala św. Wojciecha w Gdańsku. – Do dyspozycji chorych są dwuosobowe sale z łazienkami i telewizorem. Są też nowe możliwości, związane z powstaniem specjalnej sali do monitorowania chorych – mówi ordynator dr Awa Barlikowska. – Możemy teraz hospitalizować osoby najciężej chore, które wymagają stałego podawania leków i monitorowała przez całą dobę.
REMONT ZA 3 MILIONY
Oddział interny na Zaspie ma 34 łóżka. – Jest stale pełen pacjentów, którzy trafiają głównie ze szpitalnego oddziału ratunkowego – dodaje ordynator. – To głównie osoby przewlekle chore, powyżej 80 roku życia. Nasza najstarsza pacjentka, którą niedawno leczyliśmy miała 107 lat.
Remont oddziału trwał kilka miesięcy. Został sfinansowany z dotacji samorządu województwa pomorskiego i budżetu spółki Copernicus, której szpital jest częścią.
ZMODERNIZOWANA PORADNIA W WEJHEROWIE
Kilka dni temu otwarto także po modernizacji Poradnię Onkologiczną w szpitalu w Wejherowie. Dzięki sponsorom oraz środkom placówki wyremontowano poczekalnię dla pacjentów, odnowiono i wyposażono dwa gabinety lekarskie.
Dzięki przeprowadzonej modernizacji poprawiły się warunki, w jakich pacjenci onkologiczni oczekują na wizytę – Wymalowano ściany, położono nową wykładzinę, wymieniono sufit wraz z oświetleniem, postawiono ścianę oddzielającą Poradnię Onkologiczną od głównego korytarza, a także zamontowano nowe drzwi – wylicza Małgorzata Pisarewicz, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.
DAR OD SPONSORÓW
Remont w znacznej części sfinansowali sponsorzy, którzy przekazali 52 tysiące złotych. Darczyńcy to firmy zrzeszone w Norda-Biznes, Stowarzyszenie Onkologia dla Pomorza i sponsorzy prywatni. Poradnia w wejherowskim szpitalu działa od 10 lat. Miesięcznie leczy się tu około tysiąca 200 pacjentów, z czego prawie połowa ambulatoryjnie przyjmuje chemioterapię.
Kierownikiem poradni jest onkolog dr Krzysztof Adamowicz, który w ubiegłym roku został wybrany przez pacjentów Najprzyjaźniejszym Lekarzem w Polsce.