Bezpłatny program pomocy psychologicznej dla wszystkich osób, które doświadczają żałoby. Hospicjum Pomorze Dzieciom zorganizowało akcję „Wsparcie po stracie”, w ramach której oferuje pomoc tym, którzy zmagają się ze stratą bliskiej osoby. Program skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gdańska. – Oferujemy konsultacje psychologiczne, anonimową infolinię oraz udział w spotkaniach grup wsparcia – mówi psycholog Kamila Bubrowiecka z Hospicjum Pomorze Dzieciom.
Czym jest żałoba i jak może przebiegać? Co jest naturalne, a co powinno zaalarmować? Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami? Jak opanować natrętnie powracające myśli? Jak rozmawiać z bliskimi w obliczu straty? Jak odnaleźć się na nowo w życiu po śmierci bliskiej osoby? – na te pytania bezpłatnie odpowiedzą psycholodzy, współpracujący z Hospicjum Pomorze Dzieciom.
PROGRAM WSPARCIA PO STRACIE
Program skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gdańska, którzy doświadczają żałoby, przeżyli stratę kogoś bliskiego oraz do osób, które spotkały się z diagnozą choroby nieuleczalnej własnej, bądź bliskiej im osoby.
W ramach programu można bezpłatnie skorzystać z:
– konsultacji psychologicznych po stracie;
– grup wsparcia dla osób w żałobie.
Konsultacje psychologiczne i grupy wsparcia odbywają się w siedzibie Hospicjum Pomorze Dzieciom na al. Hallera 140. Tam można również bezpłatnie odebrać „Drogowskaźnik”. – To krótki przewodnik po żałobie, który przybliża i pomaga oswajać ten naturalny, choć niezwykle skomplikowany proces w życiu każdego człowieka – dodaje Kamila Bubrowiecka.
KONSULTACJA PSYCHOLOGICZNA
W zależności od potrzeb osoby, przeżywającej żałobę, hospicjum oferuje od jednego do dwóch spotkań z psychologiem. – Pomaga to rozpoznać i nazwać emocje oraz potrzeby, odnaleźć w sobie siłę. Dostarcza wiedzy na temat przebiegu żałoby. Daje możliwość opowiedzenia o swoim doświadczeniu osobie, która uważnie słucha i nie ocenia. Dzięki temu, przynosi ulgę – tłumaczy psycholog.
GRUPA WSPARCIA
Od początku przyszłego roku ruszają także grupy wsparcia, czyli spotkania z osobami z podobnym bagażem doświadczeń. Pracownicy hospicjum informują, że celem spotkań jest wzbudzenie poczucia, że nie jest się osamotnionym.
Od 30 października będzie można skorzystać również z anonimowej, telefonicznej konsultacji z psychologiem.
Więcej można się dowiedzieć TUTAJ lub pod numerem: 512 170 661. Program został sfinansowany ze środków Gminy Miasta Gdańska i będzie realizowany do 31.11.2020 r.
Maksymilian Mróz