Szykują się poważne utrudnienia dla kierowców. W środę rozpoczyna się przebudowa ulicy Pomorskiej w Rumi.
Droga – na odcinku od ronda Rotmistrza Pileckiego do ronda Unii Europejskiej – będzie jednokierunkowa, a objazd zostanie poprowadzony ulicą Gdańską. Na Pomorskiej powstanie nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe. Prace potrwają do października.
W czwartek zaś prace zaczną się na ulicy Obwodowej w Redzie. Przejazd – także jednokierunkowy – będzie możliwy od mostu na kanale Łyskim do ulicy Łąkowej. Objazd poprowadzono przez krajową szóstkę, ulice Pucką i Kazimierską. Remont ma się zakończyć do wakacji.
610 tysięcy złotych dotacji z budżetu miasta otrzymają w tym roku organizacje pozarządowe z terenu Wejherowa.
Wsparcie zyska 50 stowarzyszeń, a dofinansowane zostaną zadania m.in. z zakresu ochrony zdrowia, sportu i rekreacji, kultury oraz społeczne.
Dotychczas umowy z władzami Wejherowa na łączną kwotę 277 tys. złotych – podpisało 14 stowarzyszeń. Wśród nich jest m.in. Stowarzyszenie „Zdrowa Rodzina – Zdrowa Gmina”, które zajmuje się pomocą psychologiczną w obszarze uzależnień. Wsparcie otrzymał też Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku na przeprowadzenie wykładów z psychologii, socjologii czy literatury, a także organizację zajęć sportowych, turystycznych i artystycznych.
Nowe targowisko we Władysławowie przy ul. Morskiej już na ukończeniu. Władze miasta przygotowały ankietę dotyczącą zasad funkcjonowania targowiska.
– Chcemy zapytać handlarzy, kupców, twórców rękodzieła i producentów rolnych, a także do kucharek i kucharzy, obeznanych w kuchni kaszubskiej, jak powinno nowe targowisko funkcjonować – mówi Dominika Sułat Jęcek z wydziału promocji Urzędu Miasta we Władysławowie.
– Zależy nam na tym, aby były to produkty regionalne, kaszubskie. Abyśmy mogli zaprezentować im nasze walory. Chcemy wiedzieć, jakie produkty powinny się znaleźć na naszym targowisku – tłumaczy Dominika Sułat Jęcek.
Ankiety należy złożyć do 10 marca w pokoju 312 Urzędu Miejskiego we Władysławowie.
Pomnik legendarnego budowniczego Gdyni Tadeusza Wendy wreszcie gotowy – pod koniec roku stanie na zakończeniu Mola Rybackiego.
Pomnik przedstawia inżyniera, który w prawej ręce trzyma mapy, plansze sytuacyjne i rysunki techniczne przyszłego portu. A lewą ręką wskazuje w kierunku obecnego nabrzeża.
Zabiegi o budowę pomnika Tadeusza Wendy trwały od kilkunastu lat. Konkurs architektoniczny ostatecznie rozstrzygnięto 3 lata temu. Monument kosztował kilkaset tysięcy złotych.
Piotr Lessnau/pb