Punktualnie o godzinie 8:30 Gościem Dnia Radia Gdańsk będzie Władysław Kosiniak-Kamysz. Z kandydatem PSL na prezydenta porozmawiamy o trwającej kampanii, a także o realnym terminie wyborów. Zaprasza Artur Kiełbasiński.
Chwilę po godzinie 9:05 zapraszamy na Komentarze Radia Gdańsk. Porozmawiamy o pracownikach w czasie pandemii i o wolności mediów po ostatnich wypowiedziach Rafała Trzaskowskiego. Gośćmi Jarosława Popka będą Elżbieta Rutkowska (Krytyka Polityczna) oraz Jacek Rybicki („Solidarność”).
Czy światowy handel morski wraca już do normy? Między innymi to pytanie zadamy w programie Ludzie i Pieniądze prof. Markowi Grzybowskiemu, szefowi Klastra Morskiego. W drugiej części audycji Piotr Frankowski, redaktor naczelny pisma „Namiary”, odpowie na pytanie, czy energetyka wiatrowa jest szansą dla polskich stoczni i portów. W imieniu Artura Kiełbasińskiego zapraszamy przed radioodbiorniki po godzinie 9:30.
Po godzinie 11:05 zapraszamy do słuchania Radia Gdańsk wszystkich miłośników historii. Przypomnimy postać Konrada Leczkowa, zamordowanego przez Krzyżaków burmistrza Gdańska, a także opowiemy o Bitwie pod Grunwaldem. W audycji Co za Historia. Wojciech Suleciński porozmawia z prof. Beata Możejko z Uniwersytetu Gdańskiego.
O 14:30 zapraszamy do wysłuchania wiadomości regionalnych ze Słupska i okolic.
O godz. 18:30 zapraszamy na Kalejdoskop Radia Gdańsk. W programie będziemy poruszać najważniejsze tematy, które związane są z bieżącą sytuacją na świecie. Audycję poprowadzi Tomasz Klinger.
Po godzinie 19:05 zapraszamy na trzeci i ostatni koncert z cyklu Gdański Festiwal Muzyczny. W naszym studiu za fortepianem usiądzie młody wirtuoz z Gdańska – Piotr Pawlak. Ma 21 lat, a na jego koncie nie brakuje sukcesów. Koncertuje na całym świecie, otrzymał stypendium ufundowane przez Kristiana Zimmermana i jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych.
RG