Punktualnie o godzinie 8:30 Gościem Dnia Radia Gdańsk będzie Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. Jakie straty przez koronawirusa poniosły instytucje kultury? Czy środowa debata telewizyjna będzie miała wpływ na wynik wyborów prezydenckich? Między innymi o to zapyta Piotr Kubiak.
W audycji Komentarze Radia Gdańsk, chwilę po godzinie 9:05, porozmawiamy o tym, czemu podpisanie Karty Rodziny obudziło tyle emocji. Gośćmi Andrzeja Urbańskiego będą dr Beata Krawczyk-Bryłka, psycholog, dr nauk o zarządzaniu z Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz prof. Krzysztof Kornacki, filolog i filmoznawca z Katedry Kultury i Sztuki Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego.
Jakie branże w gospodarce morskiej ucierpiały najbardziej w czasie pandemii? O tym porozmawiamy w audycji Ludzie i Pieniądze. Gośćmi Artura Kiełbasińskiego będą Mirosław Roliński, stocznia Crist oraz Mateusz Kowalewski z portalu gospodarkamorska.pl. W programie także porozmawiamy o stanie polskich stoczni i nadziejach na przyszłe zlecenia dla nich. Na tę audycję zapraszamy chwilę po godzinie 9:30.
Po godzinie 11:05 przed radioodbiorniki zapraszamy miłośników historii. W kolejnej audycji Co Za Historia porozmawiamy o moskiewskim Procesie Szesnastu. Gościem Wojciecha Sulecińskiego będzie Krzysztof Drażba, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku.
O godzinie 21:05, w imieniu Marzeny Bakowskiej, zapraszamy na audycję Strefa Historii. O Hiszpance, czyli ostatniej pandemii przed Covidem, opowie dr Piotr Paluchowski z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Z kolei dr Anna Łysiak-Łątkowska przybliży postać Kazimiery Jeż (Jeżowej) z Paszkowskich – gdynianki, która uczyła polskich uczniów geografii w Wolnym Mieście Gdańsk. A na podstawie nagrań archiwalnym przypomnimy o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim. 13 czerwca przypadła 90. rocznica jego urodzin.