O godzinie 8:30 Gościem dnia Radia Gdańsk będzie Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”. Porozmawia z nim Olga Zielińska.
W Śniadaniu polityków Jarosław Popek porozmawia o kampanii wyborczej z Kazimierzem Smolińskim z Prawa i Sprawiedliwości, Małgorzatą Chmiel z Koalicji Obywatelskiej, Arturem Dziamborem z Konfederacji oraz Karolem Rabendą z Porozumienia. Początek kilka minut po godzinie 9:00.
W Bezpiecznych wakacjach z Radiem Gdańsk parę chwil po 12:15 porozmawiamy o bezpiecznej kąpieli. Jedna z pierwszych stron podręcznika ratowników to kolory flag. Rozmówcą Sebastiana Kwiatkowskiego będzie Michał Dziubich, szef sopockiego WOPR-u.
Już nie karta multisport i owocowe dni, a pakiet zdrowotny oraz stabilne stanowisko pracy. Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na benefity pozapłacowe w firmach. Jakie propozycje warto teraz mieć dla pracowników? Co najbardziej doceniają pracownicy? O benefitach w pracy Alicja Samolewicz-Jeglicka rozmawia z Agnieszką Śladkowską, twórcą Gorilla Job, firmy, która wspiera kandydatów na rynku pracy. Początek audycji Głos pracownika po godzinie 12:30.
Po 13:15 udamy się do Słupska, gdzie odkryjemy ciekawe miejsce, dokładnie Młyn Zamkowy. Joanna Merecka-Łotysz porozmawia z Katarzyną Maciejewską ze słupskiego muzeum. Uchyli ona słuchaczom rąbka tajemnicy, którą skrywa jeden z najstarszych obiektów budownictwa przemysłowego w Polsce.
W Wakacyjnym vademecum Joanna Matuszewska spotka się z Jerzym Krefftem z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Porozmawiają o wyprawach do lasu. Początek radiowego spaceru o godzinie 14:15.
A później udamy się na Kaszuby Północne. Co tam słychać? Odpowiemy w Wiadomościach regionalnych punktualnie o 14:30.
Czy można pogodzić ogień i wodę? Myślała o Akademii Sztuk Plastycznych, ale nie chciała utracić zamiłowania do matematyki i fizyki. Wybrała kierunek, który trudno zaszufladkować. Taki, na którym student musi przejść kurs rysunku, grafiki, rzeźby, historii sztuki, architektury, filozofii i socjologii. Maja Mawusi to studentka architektury na Politechnice Gdańskiej, która nie traci w życiu ani chwili. Czym dziś się zajmuje i dlaczego wciąż nie ukończyła studiów? O tym przez łącza internetowe do Kopenhagi zapyta Sebastian Kwiatkowski. Na Naukowe popołudnie z Politechniką Gdańską zapraszamy parę chwil po 15:00.
A wieczorem, po 21 zaprezentujemy niezwykły reportaż. Jest on rezultatem projektu dźwiękowego, który realizowały wspólnie Magda Świerczyńska-Dolot z Radia Gdańsk i Katarzyna Michalak z Radia Lublin. Powstawał przez trzy miesiące w czasie pandemii, kiedy nasz świat się zatrzymał. Zatrzymał, ale i zmienił. Zmieniła się także „audiosfera”. Ten reportaż by nie powstał, gdyby nie słuchacze i ich chęć podzielenia się swoimi troskami, brakami. I tęsknotami za dźwiękami, które zniknęły z naszego życia właśnie w czasie pandemii. „Nie słyszę” to projekt dźwiękowy, który można śledzić na blogu www.nieslysze.pl. Jest to też tytuł poniedziałkowego reportażu, który zrealizował Piotr Król z Polskiego Radia Lublin.
pb