Do końca roku na terenie Wejherowa powstaną nowe podziemne punkty do segregacji śmieci. Na powierzchni znajdą się jedynie otwory do wrzucania śmieci. Takich miejsc będzie osiem, a w każdym z nich znajdzie się zestaw pięciu pojemników na różne frakcje odpadów: makulatura, szkło, plastik, bio i odpady zmieszane. Trzy takie punkty powstaną wzdłuż ul. Wałowej, dwa kolejne – przy ul. Północnej, oraz po jednym – w pobliżu Parku Cedron, przy parkingu przy ul. Reformatów i Starym Cmentarzu przy ul. 3 Maja.
Jak tłumaczy dyrektor techniczny Zakładu Usług Komunalnych w Wejherowie – Andrzej Gorczycki – punkty mają też na celu poprawę estetyki miasta.
Powiat pucki z kolejną dotacją z Funduszu Dróg Samorządowych. Samorząd otrzymał blisko 440 tysięcy złotych na remont drogi powiatowej Parszkowo – Starzyno w gminie Puck.
– Wyremontujemy odcinek o długości blisko 3 kilometrów – mówi starosta pucki, Jarosław Białk. – Chcieliśmy tę drogę również poszerzyć do 6 metrów, ale nie będzie to możliwe bo mamy za mało czas na wykonanie odpowiedniej dokumentacji – dodaje. Dlatego droga pozostanie w obecnej szerokości, ale z nową nawierzchnią
Starosta pucki podkreśla też, że droga Parszkowo – Starzyno jest jedną z najbardziej zniszczonych dróg na terenie całego powiatu puckiego.
Karna naklejka za złą segregację odpadów – to pomysł władz Rumi na walkę z tymi, którzy wrzucają wszystko do jednego pojemnika.
W Białogórze prace już się zakończyły, w Karwieńskich Błotach trwają, a niedługo rozpoczną się w Lubkowie – gmina Krokowa wyda łącznie ponad pół miliona złotych na budowę chodników w tych trzech miejscowościach.
– Inwestycje mają poprawić przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych – mówi wójt gminy Krokowa, Adam Śliwicki. -Dlatego we wszystkich tych miejscowościach poprawiliśmy też przejścia dla pieszych
Łączny koszt budowy chodników w Białogórze, Karwieńskich Błotach i Lubkowie to ponad pół miliona złotych.
Jesienią gmina Krokowa planuje rozpoczęcie kolejnych inwestycji: w Prusewie oraz pomiędzy Krokową, a Jeldzinem.
Pięć firm chce wykonać projekt przebudowy przystanku SKM Gdynia Stocznia – Uniwersytet Morski. Przetarg ma zostać rozstrzygnięty do końca lipca. Zwycięzca będzie miał niemal rok na wykonanie dokumentacji.
– Modernizacja przystanku powinna się zakończyć w 2023 roku – mówi prezes SKM Trójmiasto Maciej Lignowski. W jej ramach powstaną m.in.: winda dla osób niepełnosprawnych, monitoring, wyświetlacze elektroniczne, system automatycznego zapowiadania pociągów oraz wiaty przystankowe.
Przystanek SKM Gdynia Stocznia – Uniwersytet Morski ostatni raz modernizowano pod koniec lat 80-tych.