Nowy budynek komunalny w Rumi przy ul. Żwirki i Wigury został oddany do użytku. Znajdują się w nim łącznie 32 lokale komunalne – w tym: 15 mieszkań dwupokojowych, osiem mieszkań trzypokojowych, pięć mieszkań jednopokojowych i cztery mieszkania czteropokojowe. Ich całkowita powierzchnia to ponad 1440 m².
– Obiekt był wyczekiwany od dawna bo ostatnie mieszkania komunalne w Rumi wybudowano 30 lat temu, a potrzeby w tym zakresie mamy olbrzymie – mów Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.
Koszt inwestycji to ok. 5,5 mln złotych. Pieniądze na budowę pozyskano ze sprzedaży istniejących mieszkań komunalnych – ich lokatorzy mogli je odkupić za 25 proc. wartości rynkowej.
Wejście na Małą Plażę w Helu po zmianach. Dzięki unijnej dotacji, pojawiły się tam kładki spacerowe przystosowane do potrzeb osób na wózkach oraz do wózków dziecięcych.
W Pucku otwarto nowe boisko, Znajduje się na terenie Skweru im. Kamili Skolimowskiej przy ul. Mestwina i powstało w ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Puck.
Inwestycja obejmowała budowę boiska trawiastego wraz z bramkami oraz zagospodarowanie terenu wokół niego. Koszt prac to niespełna 115 tysięcy. Do końca miesiąca zostanie otwarta jeszcze jedna inwestycja zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Puck – plac zabaw na Osiedlu Swarzewskim.
Trwa konkurs na prowadzenie czterech stołówek szkolnych w gminie Szemud. Władze podjęły decyzję o reorganizacji, aby zoptymalizować koszty. W maju kucharki oraz intendentki otrzymały wypowiedzenia z pracy.
– Stołówki w Szemudzie, Bojanie, Kielnie i Koleczkowie w drodze konkursu będą prowadzone przez firmy zewnętrzne – mówi wójt gminy Szemud, Ryszard Kalkowski.
Gdyńscy urzędnicy mają nowy sposób na przemieszczanie się po mieście. To elektryczna hulajnoga, która pozwoli zaoszczędzić czas i środowisko. Urzędnicy będą mogli nią pojechać np. z budynku przy ul. 10 Lutego do budynku przy Alei Marsz. Piłsudskiego.
– Gdynia jako jedna z kilku gmin otrzymała hulajnogę na potrzeby pracy urzędników od Polskiej Unii Mobilności Aktywnej. Ma służyć do przemieszczania się na krótkich dystansach, po to, żeby łatwiej, szybciej i elastyczniej poruszać się pomiędzy różnymi instytucjami – wyjaśnia Jakub Furkal, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej.
Do połowy września będzie trwała rozbudowa Cmentarza Komunalnego w Gniewinku w gminie Gniewino.
Prace obejmują powiększenie i wyrównanie terenu pod przyszłe miejsca przeznaczone do pochówku, budowę nowego ogrodzenia i demontaż starego, utwardzenie terenu na potrzeby miejsc postojowych oraz rozbudowę alejek.
Władze gminy Gniewino informują, że w czasie realizacji inwestycji mogą występować tymczasowe utrudnienia w dojeździe do cmentarza w Gniewinku.
Piotr Lessnau/ako