O godzinie 8:30 zapraszamy na audycję Gość Dnia Radia Gdańsk. Piotr Kubiak rozmawiać będzie z Kacprem Płażyńskim, posłem Prawa i Sprawiedliwości. Czy uchwała Sądu Najwyższego, który uznał ważność wyboru prezydenta Andrzeja Dudy, powstrzyma politycznych rywali przed kwestionowaniem legalności jego elekcji? Czy aktywiści LGBT będą nadal profanować symbole chrześcijańskie i zachowywać się obscenicznie podczas obchodów takich wydarzeń jak rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego? O tym w audycji.
W Komentarzach Radia Gdańsk będzie o prowokacjach LGBT – jakie są granice tolerancji? Komentatorzy porozmawiają także o Westerplatte, symbolu bohaterstwa polskich żołnierzy. – kto powinien sprawować pieczę nad tym ważnym dla polskiej historii terenem i dlaczego był on przez tyle lat zaniedbywany przez włodarzy Gdańska? Olga Zielińska rozmawiać będzie z Markiem Formelą, „Gazeta Gdańska” i Robertem Kwiatkiem, fotografem, działaczem dawnej opozycji. Zapraszamy po godzinie 9:00.
Następnie, o godzinie 9:30, zapraszamy na program Ludzie i Pieniądze. Gośćmi Iwony Wysockiej będą Przemysław Kitowski, Mudita oraz Marek Lewandowski, rzecznik „Solidarności”. Jaka przyszłość czeka Grupę „Remontowa” po śmierci wieloletniego prezesa Piotra Soyki? Na ile sukces firmy może zależeć od pracy jednego człowieka? Będzie ulga na robotyzację – jak to zmieni polską gospodarkę i rynek pracy?
O godzinie 12:17 pora na Bezpieczne Wakacje z Radiem Gdańsk. Nie wchodzimy do wody po alkoholu – to jest oczywista kwestia. Ale czy po obiedzie można? Na to pytanie odpowie Maciej Dziubich, szef sopockiego WOPR.
W audycji Więcej serca i mniej barier skupimy się na przekraczaniu tych drugich. Joanna Matuszewska gościć będzie Barbarę Kuklińską-Nowak, szefową firmy Niewidzialny Gdańsk. Tematem rozmowy będzie praca dla osób niewidomych. Zapraszamy o godzinie 13:15.
W wiadomościach regionalnych pod lupą naszych reporterów znajdą się informacje z Kociewia. Zapraszamy tradycyjnie o godzinie 14:30.
W drugiej części Bezpiecznych wakacji o 15:40 będziemy „dmuchać na zimne”. Oby nikt nie musiał korzystać z tej wiedzy, ale warto jednak znać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. O sztucznym oddychaniu Alicja Samolewicz-Jeglicka rozmawiać będzie z Krzysztofem Flisem z Fundacji AID Ratunek.
O godzinie 18:30 zapraszamy na kolejny odcinek Wakacyjnych wędrówek Magdaleny Świerczyńskiej-Dolot wraz z córką Kornelią. Tym razem wybiorą się do Ustki – przemierzą jeden z pięciu szlaków przyrodniczych – Uroczysko. Dotrą do magicznego miejsca, o którym krążą legendy. W ucieczce od tłumów na plaży zwiedzą miasto trochę inaczej i odkryją jego walory przyrodnicze.
Chwilę potem pora na audycję Twoja dzielnica, w której Marzena Bakowska zabierze nas do Teatru Leśnego we Wrzeszczu. To miejsce, gdzie latem odbywają się koncerty, a od tego roku, w sobotnie poranki, można tam poćwiczyć jogę. Niewiele osób wie, że scena w dolinie Jaśkowego Lasu została otwarta w 1911 roku, czyli zaledwie dwa lata później niż Opera Leśna w Sopocie. Nie cieszy się taką popularnością jak scena w kurorcie, ale ma swoich licznych fanów, którzy spędzają tu letnie dni. Od 1998 roku gospodarzem Teatru Leśnego jest Klub Winda Gdańskiego Archipelagu Kultury.
Po godzinie 21:00 zapraszamy na Razem łatwiej. Magdalena Świerczyńska-Dolot odwiedzi Holistyczne Centrum Wsparcia po stracie „Emocja”, prowadzone przez Hospicjum Pomorze Dzieciom.
ako