O godzinie 8:30 zapraszamy na audycję „Gość Dnia Radia Gdańsk”. Jarosław Popek rozmawiać będzie z senatorem Piotrem Andrzejewskim, wiceprzewodniczącym Trybunału Stanu. Tematami dyskusji będzie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy oraz prawne aspekty manifestacji.
Chwilę po godzinie 9:00 pora na „Komentarze Radia Gdańsk”. Gośćmi Andrzeja Urbańskiego będą Edyta Gronowska i Jan Hlebowicz. Czy ludzie są już zmęczeni protestami? Czy antagonizowanie sprzyja szukaniu rozwiązań? Dlaczego dochodzi do aktów agresji? Na te pytania postaramy się znaleźć odpowiedź. Porozmawiamy także o alternatywnych formach protestów.
Jaka jest obecnie kondycja polskich portów? Jak wyglądają perspektywy transportu kontenerowego w związku z pandemią? O to Artur Kiełbasiński zapyta Michała Kużajczyka, dyrektora handlowego Bałtyckiego Terminala Kontenerowego oraz Mateusza Kowalewskiego, gospodarkamorska.pl. Zapraszamy na program „Ludzie i Pieniądze” od godziny 9:30.
Na audycję „Co za Historia” zapraszamy chwilę po godzinie 11:00. Gościem Wojciecha Sulecińskiego będzie dr Jan Szkudliński. Panowie skupią się na rozmowie o morskich bitwach II wojny światowej. Zaczną od wydarzenia współczesnego, czyli detonacji bomby Tallboy koło Świnoujścia. Będzie m.in. o zatopieniu niemieckich pancerników „Graf Spee”, „Bismarck” „Scharnhorst” i „Tirpitz”.
W wiadomościach regionalnych o godzinie 14:30 przyjrzymy się najważniejszym informacjom ze Słupska.
21 listopada 2017 roku w okolicach wyspy Barbados na Karaibach wydarzył się wypadek. Żeglarz z Gdańska wypadł za burtę. Stanisław Dąbrowny do dziś nie został odnaleziony. Jego rodzina w tych dniach zapala znicze na gdańskiej plaży. O przebiegu dramatycznego wydarzenia, żona żeglarza opowie Annie Rębas w „Magazynie Morskim” chwilę po godzinie 18:00.