Punktualnie o godz. 8:30 na antenie pojawi się „Gość Dnia Radia Gdańsk”, a będzie nim Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Beata Gwoździewicz porozmawia z nim o zapowiadanych szczepieniach na koronawirusa. Ile punktów szczepień będzie w naszym województwie? Jak będą dystrybuowane i przechowywane szczepionki? Kto w pierwszej kolejności zostanie poddany zabiegowi? To pytania, na które poznamy odpowiedzi.
Kilka minut po godz. 9:00 zapraszamy na „Śniadanie Polityków” w Radiu Gdańsk. Gośćmi Jarosława Popka będą Jarosław Sellin (Prawo i Sprawiedliwość), Ryszard Świlski (Koalicja Obywatelska), Tadeusz Cymański (Solidarna Polska) i Marek Rutka (Lewica). Dyskusja dotyczyć będzie bieżących tematów, m.in. negocjacji w sprawie budżetu unijnego i sytuacji epidemicznej w Polsce.
O godz. 12:30 w programie „Głos Pracownika” Olga Zielińska porozmawia z członkiem Rady Dialogu Społecznego, Waldemarem Sopatą z „Solidarności”, o nowelizacji ustawy, która przywraca wcześniejsze rozwiązania dotyczące RDS. Później Alicja Samolewicz-Jeglicka wspólnie z Agnieszką Śladkowską, twórczynią Gorilla Job – firmy wspierającej kandydatów na rynku pracy, zajmie się tematem automatycznych systemów, które jeszcze przed spotkaniem osoby poszukującej pracy z rekruterem odrzucają lub akceptują wysłane przez aplikanta CV.
Tuż po godz. 14:00 w audycji „Twoje Prawo” będziemy rozmawiać o informacji o stanie zdrowia pacjenta. Kto może się dowiadywać, kto z personelu medycznego może udzielać takich informacji, jak sporządzić odpowiednie upoważnienie, żeby ktoś mógł się dowiadywać, jak weryfikowana jest tożsamość osoby proszącej o informacje osobiście lub zdalnie? O tym wszystkim Dominice Raszkiewicz opowie radca prawny Iwona Kaczorowska-Kossowska z Kancelarii Prawa Medycznego i Farmaceutycznego.
O godz. 14:30 na antenie pojawią się najświeższe wiadomości regionalne. Tym razem nasi reporterzy sprawdzili, co dzieje się na północnych Kaszubach.
Chwilę po godz. 21 w „Manufakturze Reportażu” zapraszamy na spotkanie ze Słowiańską Duszą. To zespół, którego członkowie pochodzą z Polski, Ukrainy i Białorusi. Połączyła ich miłość do muzyki i chęć ocalenia bogactwa kulturowego narodów słowiańskich. Hanna Wilczyńska-Toczko miała sposobność porozmawiać z artystami tworzącymi ten projekt.
am