Punktualnie o godzinie 8:30 „Gościem Dnia Radia Gdańsk” będzie komandor Tomasz Laskowski, dowódca 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jarosław Popek porozmawia z nim o środowym święcie brygady, rekrutacji do Wojsk Obrony Terytorialnej, nagrodzie dla WOT oraz ich pomocy w pandemii.
Z kolei w „Komentarzach Radia Gdańsk” gośćmi będą Artur Ceyrowski – tygodnik Sieci, portal stefczyk.info oraz Marek Formela – „Gazeta Gdańska”, portal wybrzeze24.pl. Dlaczego część sędziów określających się mianem „nadzwyczajnej kasty” darzy szczególnymi względami polityków Platformy Obywatelskiej? Czy zwykły obywatel może liczyć na takie samo traktowanie jak politycy PO? M.in. o to chwilę po godzinie 9:00 zapyta Piotr Kubiak.
W morskiej odsłonie audycji gospodarczej „Ludzie i Pieniądze” porozmawiamy o wynikach bałtyckich portów w 2020 r. oraz o tym, jak gdyńskiemu udało się „urosnąć”, gdy wszyscy niemal tracili przeładunki. Gośćmi Artura Kiełbasińskiego będą Bogdan Ołdakowski, prezes firmy doradczej Actia Forum oraz Adam Meller, prezes Portu w Gdyni. Na program zapraszamy chwilę po godzinie 9:30.
Po godzinie 11:00 w audycji „Co za Historia” Wojciech Suleciński porozmawia o księciu Filipie i dynastii Windsorów. Jego gościem będzie prof. Jacek Tebinka.
Odwaga i dążenie do mądrości – rozumianej jako wynikowa wiedzy, umiejętności i doświadczenia – to sens i sedno metod dydaktycznych, którymi będą kierować się pedagodzy w nowo powstającym w Gdańsku liceum Columbus. O szkole XXI wieku Andrzej Urbański po 17:10 porozmawia z jej dyrektorem Pawłem Korzeneckim, który będzie popołudniowym „Gościem Dnia Radia Gdańsk”.
Miłośników historii przed radioodbiorniki zapraszamy także chwilę po godzinie 21:00 na magazyn Marzeny Bakowskiej. W programie rozmowa z prof. Ireneuszem Milewskim z Instytutu Historii UG o zarazie, która w VI wieku przez ponad 50 lat szalała w Cesarstwie Bizantyńskim. W audycji będzie także o Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Z naszą dziennikarką porozmawia prof. Grzegorz Berendt, wicedyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Przypomnimy też archiwalne wypowiedzi krewnych ofiar.