„Gościem Dnia Radia Gdańsk” będzie Janusz Śniadek, poseł PiS, związkowiec. Artur Kiełbasiński porozmawia z nim o 8:30 o tym, czy narzędzia polityki społecznej opisane w Polskim Ładzie trwale poprawią sytuację polskich rodzin i seniorów oraz jak sfinansować zapowiadany wzrost składki zdrowotnej.
Małgorzata Puternicka, blogerka i publicystka oraz Andrzej Ługin, Gdańsk Strefa Prestiżu parę minut po 9:00 będą gośćmi „Komentarzy Radia Gdańsk”. Jarosław Popek zapyta o kolejne wycinki w Gdańsku, które odbywają się mimo protestów mieszkańców. Podsumujemy kadencję rady miasta, w której coraz bardziej odsuwana jest opozycja. Zastanowimy się również nad atakiem samorządowców na Polski Ład.
Gospodarcze spotkanie w programie „Ludzie i Pieniądze” podzielone będzie na dwie części. Po 9:30 Artur Kiełbasiński porozmawia z prezesem Stoczni Wojennej Pawłem Lulewiczem o poszukiwaniu pracowników i programie Miecznik, czyli budowie dużych jednostek dla Marynarki Wojennej. Po 9:45 gościem będzie Przemysław Sztandera, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, z którym porozmawiamy o rosnącej popularności stref. W PSSE wydano ostatnio setną decyzję inwestycyjną.
O 14:30 w „Wiadomościach Regionalnych” zajrzymy do Słupska i okolic.
„Strefa Historii” w całości poświęcona będzie inżynierowi Tadeuszowi Wendzie, który zbudował pierwszy port w II Rzeczpospolitej. Rok 2021 jest w Gdyni Rokiem Wendy, w związku z 100. rocznicą rozpoczęcia budowy portu w mieście. To właśnie inżynier Tadeusz Wenda, po kilkutygodniowym zwiedzaniu Pomorza zdecydował, że w Gdyni powstanie polskie „okno na świat”. W audycji historyk Marzena Markowska opowie o Tadeuszu Wendzie, dyrektor Muzeum Miasta Gdyni Karin Moder o wydarzeniach kulturalnych w ramach Roku Wendy, a przewodnicząca rady miasta Joanna Zielińska o pomniku, który 29 maja przy ul. Arkadiusza Rybickiego na molo Rybackim zostanie odsłonięty. Na spotkanie z historią kilka minut po 21:00 zaprasza Marzena Bakowska.
pb