Mieszkańcy Władysławowa mogą sprawdzać już jakość powietrza w swoim otoczeniu. W miejscowości działają czujniki, które mierzą przede wszystkim zapylenie. Poza tym także temperaturę, wilgotność powietrza i jego ciśnienie.
Zainstalowano je przy ulicach Morskiej i Hallera. Wyniki są ogólnodostępne. Sprawdzać można je poprzez stronę internetową lub aplikację na smartfony SYNGEOS lub KANAREK.
W szkole podstawowej w Gnieżdżewie koło Pucka zakończył się remont sali gimnastycznej.
W ramach inwestycji powstał m.in. nowy parkiet, wymieniono drzwi, instalację elektryczną i nagłośnienie, a także wyremontowano elewację i zakupiono nowe urządzenia sportowe.
Wyremontowano także pomieszczenia zaplecza sportowego i socjalnego. Gmina Puck zapłaciła za remont ponad 550 tysięcy złotych. Połowa tej kwoty to dotacja z Ministerstwa Sportu.
Ponad 280 tysięcy złotych w formie grantów przekazała organizacjom pozarządowym z powiatu puckiego Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka z Władysławowa.
– Organizacje chętnie i sprawnie korzystają z możliwości dofinansowania przedsięwzięć z zakresu m.in. kultury czy promocji regionu – wskazuje Daniel Lessnau, dyrektor biura Północnokszubskiej LGR.
Np. Stowarzyszenie Rozwoju Szotlandu z Władysławowa dzięki grantom zrealizuje dwa filmy „Kolebka rybołówsta morskiego” i „Rybackie tradycje Nordowych Kaszub”. Z kolei stowarzyszenie Ziemia Pucka przeprowadzi remont zabytkowego kutra pławnicowego.
14 projektów wpłynęło do puckiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2022. Wnioski mieszkańców sprawdzono pod względem formalnym, prawnym, finansowym i wykonalności technicznej. Pozytywnie zaopiniowano dziesięć wniosków, które zostały dopuszczone do następnego etapu. Pozostałe cztery odrzucono.
Projekty, które otrzymały pozytywną ocenę komisji wezmą udział w głosowaniu mieszkańców, które rozpocznie się 13 września i potrwa do 27 września.
Odkrywanie nieznanych zakamarków gdyńskich kamienic i budynków, czy plenerowe wydarzenia kulturalne. W weekend 7. edycja festiwalu architektury i designu Open House Gdynia.
Tym razem odbędzie się pod hasłem „Foto”, a na uczestników czekają nie lada atrakcje. Będzie więc możliwość wejścia do na co dzień niedostępnych obiektów w mieście, w planie są też spacery architektoniczne i wydarzenia kulturalne. Te również odbędą się w nietypowych lokacjach – między innymi w ogrodzie botanicznym w Marszewie czy w schronie na Leszczynkach.
Zapisy już trwają. Zgłaszać się można poprzez stronę internetową ohgdynia.org.
Piotr Lessnau/mw