Czy kompromitacją jest to, że w Kolegium Historyczno-Programowym Europejskiego Centrum Solidarności nie ma przedstawicieli ani stowarzyszenia „Godność”, ani NSZZ „Solidarność”? Czy kompromitacją jest to, że gen. Władysław Ciastoń oskarżony o sprawstwo kierownicze zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach? Kto i dlaczego się skompromitował? Na te pytania odpowie „Gość Dnia Radia Gdańsk” Andrzej Michałowski, polski działacz opozycyjny, członek stowarzyszenia „Godność” zrzeszającego osoby represjonowane przez władze PRL. Rozmowę o 8:30 poprowadzi Olga Zielińska.
Dlaczego miasto Gdańsk jest permanentnie zakorkowane? Dlaczego władze nie słuchają mieszkańców? O tym Jarosław Popek porozmawia po 9:00 w „Komentarzach Radia Gdańsk” z blogerką Małgorzatą Puternicką oraz Maciejem Naskrętem z Radia Gdańsk. Wrócimy również do sprawy tramwaju na ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego.
Trwają prace nad przepisami o umowach o pracę zawieranych elektronicznie, jak to zmieni rynek? Jak pomóc seniorom wrócić do pracy? Jak przekonać przedsiębiorców, że są to bardzo wartościowi pracownicy? Między innymi o tym porozmawiamy w programie „Ludzie i Pieniądze”. Gośćmi Iwony Wysockiej będą Natalia Bogdan, prezes JobHouse i Marek Krzykowski, manager AK Construction. Zapraszamy chwilę po 9:30.
W „Srebrnym Pokoleniu” parę minut po 14:00 gościem Magdy Szpiner będzie Jerzy Krukowski, magister pielęgniarstwa i autor książki „Jakość pracy pielęgniarki”. Porozmawiamy o uruchomionej przed miesiącem Telepratformie Pierwszego Kontaktu, która wspiera pomoc medyczną w godzinach wieczornych, w weekendy i święta. Jak i kiedy mogą korzystać z niej także seniorzy, także ci niesłyszący i niedosłyszący? Co mają z tym wspólnego pielęgniarki i położne? Odpowiedź na naszej antenie.
A w przerwie powyższej audycji, punktualnie o 14:30 w „Wiadomościach Regionalnych” zajrzymy na Żuławy i do Elbląga.
pb