Federalizacja czy suwerenne ojczyzny? W którą stronę podąża Unia Europejska? Jakie znaczenie dla przyszłości wspólnoty ma zmiana władzy w Niemczech? Czy głos europejskich partii konserwatywnych i prawicowych ma szansę przebić się w parlamencie? Między innymi te pytania Michał Pacześniak zada „Gościowi Dnia Radia Gdańsk”, którym będzie politolog prof. Kazimierz Kik. Poranna rozmowa na antenie Radia Gdańsk punktualnie o godz. 8:30.
Jak wygląda sytuacja na granicy? Czy święta w Polsce będą bezpieczne? W jakim kierunku skierowane zostaną działania reżimu Aleksandra Łukaszenki? O tym w „Komentarzach Radia Gdańsk” Jarosław Popek podyskutuje z Markiem Formelą z „Gazety Gdańskiej” i portalu Wybrzeze24.pl oraz Adamem Janczewskim z Radia Białystok. Początek spotkania kilka minut po godz. 9:00.
Nowy model rekrutacji do pracy w formie zdalnej. Jak się sprawdza? Czy da się nią zastąpić spotkanie twarzą w twarz? W jaki sposób walczyć z dziedziczeniem biedy? Czy da się nauczyć dzieci z rodzin zagrożonych ubóstwem ekonomicznego radzenia sobie w życiu i jak do nich dotrzeć? Czy w ciągu pięciu lat zabraknie prądu? Co możemy zrobić, żeby do tego nie doszło? Może rozwiązaniem będzie przyspieszenie inwestycji w atom? Wokół tych tematów poprowadzona zostanie dyskusja w audycji „Ludzie i Pieniądze”. Rozmówcami Iwony Wysockiej będą Marek Lewandowski, rzecznik „Solidarności” oraz Adam Protasiuk, wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza. Pierwsze pytania punktualnie o godz. 9:30.
Dom do siedemdziesięciu metrów kwadratowych na zgłoszenie – o tym powiemy w audycji „Dobrze Mieszkaj”. Tydzień temu dowiedzieliśmy się, że może to być budynek parterowy, z poddaszem użytkowym lub piętrowy. Tym razem sprawdzimy, jakich formalności trzeba będzie dopełnić, aby móc rozpocząć budowę. O tym Iwona Wysocka porozmawia z Wojciechem Rynkowskim, ekspertem Extradom.pl. Zapraszamy do słuchania po godz. 12:30.
Co słychać na Kociewiu? Odpowiedź w wiadomościach regionalnych punktualnie o godz. 14:30.
O godz. 17:35 na antenie będziemy mogli wysłuchać drugiej audycji z cyklu „Stocznia Solidarności. Rola przeszłości dla przyszłości” przygotowanego we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Solidarności z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Rozmowy skoncentrują się na historii i ludziach, architekturze i zabytkach, zachowaniu dziedzictwa niematerialnego i materialnego terenów postoczniowych w Gdańsku. We wtorkowej audycji Andrzej Urbański dyskutować będzie z dr. inż. Waldemarem Affeltem, konserwatorem zabytków architektury, nauczycielem akademickim i badaczem dziedzictwa kulturowego na Politechnice Gdańskiej i Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Tomaszem Błyskoszem, koordynatorem w woj. pomorskim ds. niematerialnego dziedzictwa kulturowego w Narodowym Instytucie Dziedzictwa. Więcej o cyklu audycji i kolejnych rozmowach >>>TUTAJ.
pb