Koszykarki GTK poznały smak zwycięstwa. Gdynianki pokonały Energę

Półtora roku czekały na zwycięstwo w ekstraklasie koszykarki GTK Gdynia. W XV kolejce sezonu 2021/22 pokonały Energę Toruń 61:56. Zespół do sukcesu poprowadziły rozgrywająca Julia Bazan, która zdobyła najwięcej – 18 pkt oraz podkoszowa – Anna Wińkowska, która zaliczyła double-double – 12 pkt i tyleż zbiórek.

Prawdziwa bitwa w hali przy Olimpijskiej toczyła się od pierwszej do ostatniej minuty. . Pierwsze punkty dla GTK przy stanie 0:5 rzuciła Aleksandra Parzeńska. Dwa celne rzuty zza łuku autorstwa Alicji Żytkowskiej i Julii Bazan pozwoliły utrzymać kontakt punktowy z rywalkami. W drugiej kwarcie tempo gry wzrosło. Gdynianki nie odpuszczały ani na chwilę. Joanna Kobylińska trafiła trójkę, a Anna Wińkowska skutecznie przebiła się pod koszem. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy, torunianki osiągnęły 11-punktową przewagę, ale to nie załamało podopiecznych Karoliny Szlachty. Gospodynie zaliczyły serię 9:0, co pozwoliło zniwelować straty jeszcze przed zakończeniem pierwszej części spotkania. W przerwie na tablicy widniał wynik 33:35.

Po przerwie przyjezdne utrzymywały dwupunktowe prowadzenie, ale czuły oddech na plecach. Julia Bazan dobrze prowadziła grę, trafiając za „trzy” i dokładając punkty spod kosza. Duet Alicja Żytkowska i Anna Wińkowska zdawał egzamin i na pięć minut przed końcem gdynianki wyszły na prowadzenie 51:50. Głód zwycięstwa wzrastał, a serca kibiców jeszcze biły coraz mocniej. Pierwsze zwycięstwo było na wyciągnięcie dłoni. Gospodynie nie uległy presji i krok po kroku szły po swoje. W ciągu pięciu minut zdobyły 10 „oczek”, które pozwoliły pokonać rywalki z Torunia 61:56.

Kolejnego zwycięstwa możemy doczekać już 15 stycznia, rywalem GTK będzie ostatni w tabeli ENEA AZS Poznań.

Gdynia: Bazan 18, Żytkowska 13, Wińkowska 12 (12zb), Parzeńska 10, Szulc 4, Kobylińska 3, Marcinkowska 1, Niemojewska, Ossowska, Piestrzyńska

Toruń: Scaife 17, Pszczolarska 15, Adebayo 11 (14zb), Podkańska 5, Bennett 4, Nowicka 2, Sarr 2