We wtorek „Gościem Dnia Radia Gdańsk” będzie były przewodniczący NSZZ „Solidarność”, poseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Śniadek. Jarosław Popek porozmawia z nim na temat wojny w Ukrainie, pieniędzy z KPO, nowych sankcji na Rosję i objeżdżania Polski przez Donalda Tuska. Początek punktualnie o godz. 8:30.
Parada zwycięstwa w Moskwie – demonstracja siły, a może słabości? Bez ukraińskich flag w Berlinie i 77. rocznica oswobodzenia obozu koncentracyjnego Stutthof – te tematy poruszymy w „Komentarzach Radia Gdańsk”. Rozmówcami Michała Pacześniaka będą Marek Formela z „Gazety Gdańskiej” i portalu wybrzeze24.pl oraz Artur Ceyrowski, z tygodnika „Sieci” i portalu Stefczyk.info. Dyskusję rozpoczniemy kilka minut po godz. 9:00.
Kolejny miesiąc spadku bezrobocia. Jest lepiej niż przed pandemią – tak dobrze dla pracowników nie było od 1990 roku. Co to nam mówi o stanie gospodarki? Czy ten trend się utrzyma i jak długo? Odpowiedzi poszukamy po godz. 9:30 w audycji „Ludzie i Pieniądze”. Iwona Wysocka zapyta o zdanie Ewę Podgórską-Rakiel, doradcę zarządu Pracodawców Pomorza, oraz Roberta Raszczyka, dyrektora Brands Polska. W programie porozmawiamy również o automatyzacji, która nie przyspieszyła tak, jak się tego spodziewano, oraz o sieci Orsay, która wycofuje się z Polski.
Po godz. 12;30 w programie „Dobrze mieszkaj” Iwony Wysockiej poruszymy temat gotowych i prefabrykowanych domów. Jakie są ich wady i zalety? Czy można je stawiać na każdej działce? Na te pytania odpowie ekspert Wojciech Rynkowski z extradom.pl.
A o godz. 14:30 w „Wiadomościach regionalnych” nasi reporterzy sprawdzą, co dzieje się na Kociewiu.
Pomiędzy słupskimi wolontariuszami a magistratem powstał konflikt. Miasto zlikwidowało jeden z punktów zbiórki darów dla uchodźców. Problem w tym, że o zmianach wolontariusze dowiedzieli się z mediów społecznościowych. Nie widzą też wsparcia, które urzędnicy powinni oferować uchodźcom z Ukrainy. O sprawie o godz. 18:30 w audycji „Twoja dzielnica” opowie Joanna Merecka-Łotysz.
aKa