We wtorek „Gościem Dnia Radia Gdańsk” będzie pomorski kurator oświaty, Małgorzata Bielang. Bartosz Stracewski zapyta ją między innymi o podręcznik do przedmiotu historia i teraźniejszość oraz wyzwania, które stoją przed nauczycielami w tym roku. Poruszą także temat ewentualnego wprowadzenia nauki zdalnej. Zapraszamy do słuchania od godz. 8:30.
O tym, co wydarzyło się podczas wydarzenia Campus Polska oraz o pieniądzach dla Polski, które są blokowane przez Unię Europejską, w „Komentarzach Radia Gdańsk” dyskutować będą Jarosław Popek razem z gośćmi, czyli Arturem Ceyrowskim oraz Karolem Gacem. Początek audycji kilka minut po godz. 9:00.
Dlaczego spada zapotrzebowanie na półprzewodniki i co to oznacza do rozwoju nowoczesnych technologii na świecie? Z czego wynika mały entuzjazm Polaków do zaangażowania w pracę? Jak Europa chce oszczędzać na korzystaniu z energii? Odpowiedzi na te pytania usłyszymy o 9:30 w audycji „Ludzie i Pieniądze”, podczas której Iwona Wysocka rozmawiać będzie z redaktorem naczelnym Dziennika Bałtyckiego, Arturem Kiełbasińskim oraz rzecznikiem Solidarności, Markiem Lewandowskim.
Od 14:30 na antenie Radia Gdańsk będzie można usłyszeć „Wiadomości regionalne”, które tym razem będą nadawane z Kociewia.
Po godzinie 17:00 Anna Rębas ugości popołudniowego „Gościa Dnia Radia Gdańsk”, którym będzie Wojciech Krasucki z Fundacji Promocji Solidarności. Opowie on o tym, co w najbliższych dniach będzie się działo w historycznej sali BHP. Miejscu, w którym 42 lata temu podpisywano porozumienia sierpniowe.
O godzinie 18:30 w audycji „Twoja Dzielnica” Alicja Samolewicz-Jeglicka przybliży temat największego siedliska nietoperzy w województwie pomorskim, jakim jest Zbiornik Wodny Stara Orunia.
O godzinie 19:00 odbędzie się retransmisja koncertu w Sali BHP Stoczni Gdańskiej, który odbył się z okazji 65. rocznicy urodzin Jacka Kaczmarskiego i 42. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych.
jk