O grudniowych rocznicach, rozliczeniu autorów stanu wojennego i roli „Solidarności” dawniej i dziś – porozmawiamy punktualnie o godzinie 8:30. „Gościem Dnia Radia Gdańsk” będzie Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”. Rozmowę poprowadzi Michał Pacześniak.
Ktoś, kto atakuje swój naród, wyjeżdżając czołgami, nigdy nie jest bohaterem, jest po prostu zdrajcą. W „Komentarzach Radia Gdańsk„, 41 lat po wprowadzeniu stanu wojennego, porozmawiamy o historii i edukacji młodego pokolenia. Odniesiemy się także do korupcji na szczytach władzy w Parlamencie Europejskim, a także o próbach odwołania ze stanowiska Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro. Gośćmi Andrzeja Urbańskiego będą Robert Kwiatek, fotoreporter, członek zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Piotr Piotrowski, publicysta „Gościa Niedzielnego”, wykładowca akademicki. Początek programu kilka minut po godzinie 9:00.
Obecna sytuacja przemysłu okrętowego na świecie i w Polsce. Jakie są perspektywy na przyszłość? Kobiety na męskim rynku pracy – co się zmienia i w czym nasz kraj przoduje? Niemcy i Chiny zainteresowane udziałami w polskich terminalach głębokowodnych. Co to oznacza? Na te pytania odpowiedzi poszukamy w audycji „Ludzie i Pieniądze„, chwilę po godzinie 9:30. Gościem Iwony Wysockiej będzie Ireneusz Karaśkiewicz, dyrektor biura Związku Pracodawców Forum Okrętowego.
mm