Poranek rozpoczniemy o godz. 7:37, kiedy zaprosimy do wysłuchania audycji „Nasze spotkania z Janem Pawłem II”. Od 20 marca do 2 kwietnia 2023 roku o godzinie 7:37 w Radiu Gdańsk będziemy wspominać słowa papieża Jana Pawła II i spotkania z nim, zarówno na Wybrzeżu, jak i w innych częściach Polski. Swoje wspomnienia zaprezentują ludzie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, przedstawiciele świata kultury i sztuki, sportowcy, muzycy, dziennikarze, lekarze i duchowni.
Wielkimi krokami zbliżają się ważne dla uczniów daty – egzamin ósmoklasisty i matury. Jak będą wyglądać, jakich zmian oczekiwać w tym roku i jak dobrze przygotować się do najważniejszych szkolnych testów? O tym Bartosz Stracewski porozmawia z „Gościem Dnia Radia Gdańsk”, którym będzie Małgorzata Bielang, pomorska kurator oświaty. Na antenie usłyszymy ich o godz. 8:30.
Poniedziałkowy sondaż w „Gazecie Wyborczej” i hejt w polityce. Komu służą ataki na św. Jana Pawła II? Czy w tej kampanii wyborczej polska polityka da radę jeszcze się opanować? Na te pytania w audycji „Śniadanie Polityków” postarają się odpowiedzieć goście Jarosława Popka: Andrzej Kobylarz (Solidarna Polska), Artur Dziambor (Wolnościowcy), Kazimierz Smoliński (Prawo i Sprawiedliwość) i Łukasz Kopeć (Polska 2050). Dyskusja rozpocznie się o godz. 9:00.
O godz. 14:30 w „Wiadomościach regionalnych” posłuchamy najnowszych doniesień z Kaszub północnych.
Wiosna to bardzo intensywny czas dla największej uczelni wyższej w regionie. W połowie minionego tygodnia odbyły się dni otwarte Uniwersytetu Gdańskiego, w weekend uniwersyteckie Dni Mózgu, a w poniedziałek bardzo ważny dla uczelni jubileusz. Mijają bowiem 53 lata od czasu powołania Uniwersytetu Gdańskiego. O przeszłości, teraźniejszości i przyszłości z popołudniowym „Gościem Dnia Radia Gdańsk” – prof. dr hab. Sylwią Mrozowską, prorektor ds. współpracy i rozwoju o godz. 17:10 porozmawia Sebastian Kwiatkowski.
O godz. 17:35 zaprosimy na audycję „Na Maturze z Radiem Gdańsk”. Beata Gwoździewicz porozmawia z dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, Ireną Łaguną. Wyjaśni ona maturalne zawiłości.
W „Manufakturze Reportażu” odpowiemy na pytanie, czy 44 minuty to długo czy krótko? Czy przez 44 minuty można zmienić całkowicie swoje życie, czy może jedynie zatrzymać się na chwilę? Reportaż „44 minuty” to historia o ludziach, o miłości, o wadze słów, które wypowiaday… To historia o trudzie, gniewie i złości, ale przede wszystkim o nadziei, która potrafi dać niesamowitą siłę. O godz. 21:05 zapraszamy do wysłuchania do wysłuchania reportażu Alicji Samolewicz-Jeglickiej zatytułowanego „44 minuty”, który zrealizowała Aleksandra Woźniak.
W „Rozmowach nocą” o godz. 22:30 tym razem porozmawiamy o życiu po śmierci. Gościem Andrzeja Urbańskiego będzie ks. Wiktor Szponar, który przeprowadził teologiczne śledztwo na ten temat.
aKa