Jak najnowsze technologie pomagają w przekazywaniu wiedzy historycznej? O tym Bartosz Stracewski rozmawia z poniedziałkowym „Gościem Dnia Radia Gdańsk”, którym jest Magdalena Hajduk, dyrektor Biura Nowych Technologii Instytutu Pamięci Narodowej.
Incydent z udziałem samolotu polskiej Straży Granicznej, projekt ustawy ws. inicjatywy „Chrońmy dzieci”, nowelizacja ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, a także wizyta wicepremiera Błaszczaka w USA i związane z nią kontrakty zbrojeniowe – to tematy, które omówimy tuż po godz. 9:00 w „Śniadaniu Polityków w Radiu Gdańsk”. Do dyskusji Michał Pacześniak zaprosi polityków: posła Marka Rutkę z Nowel Lewicy, posła Pawła Cywińskiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Karola Rabendę z Partii Republikańskiej oraz wiceprzewodniczącego sejmiku województwa pomorskiego oraz społecznego doradcę prezydenta Piotra Karczewskiego z Prawa i Sprawiedliwości.
O godz. 14:30 na antenie będzie można usłyszeć „Wiadomości Regionalne”, w których nasi reporterzy przedstawią najświeższe informacje z Kaszub północnych.
Związki zawodowe podpisały porozumienie o współpracy z Państwową Inspekcją Pracy. Co to oznacza w praktyce? O tym w audycji „Głos Pracownika” Tomasz Sosnowski porozmawia z rzecznikiem „Solidarności” Markiem Lewandowskim. Zapraszamy do słuchania o godz. 14:35.
Najstarszy fortepian w Gdańsku znajduje się w zabytkowym Dworze Artusa. Po godz. 21:00 w „Manufakturze Reportażu” Anna Rębas przybliży historię zabytkowego instrumentu, który odnaleziony i właściwie rozpoznany został stosunkowo niedawno, ponieważ dopiero w 2019 roku.
Po godz. 22:00 w „Rozmowach Nocą” Andrzej Urbański spotka się z siostrą Michaelą Rak z wileńskiego hospicjum, która przyjechała do Gdańska, aby przekazać słowo o hospicjum. Zarówno o placówce, w której pracuje, jak i o niesieniu – tak trudnej przecież – pomocy w każdym innym miejscu.
ol