Oddech ulgi przy Olimpijskiej. Resovia postawiła się, postraszyła, ale wyjeżdża bez punktów

Fortuna 1.liga Arka Gdynia 2:0 Wisła Płock n/z Kacper Skóra i Karol Czubak 21.04.2024 / fot. Maciej Czarniak / KFP / Trojmiasto.pl

Ogromna ulga w ekipie żółto-niebieskich. Arka po bardzo trudnym, pełnym dramaturgii meczu, pokonuje Resovię 3:2 i jest już o kroczek od powrotu do Ekstraklasy. Znakomite spotkanie rozegrał Kacper Skóra, od początku głodny goli. 20-latek próbował z dystansu i z bliska, a dwie z tych prób zamienił na gole.

Aura wreszcie przypominała wiosenną, a frekwencja ekstraklasową. Na trybunach zasiadło blisko 9 tys. widzów, którzy w pierwszej połowie oglądali dominującą Arkę, ale też pod pewnymi względami nieskuteczną. Wprawdzie żółto-niebiescy wykorzystali dwie okazje już po stracie bramki, ale stworzyli ich gros więcej i mogli prowadzić do przerwy różnicą dwóch goli. Kolegów nie widział m.in. będący w bardzo dobrej dyspozycji, ale też zorientowany na indywidualne akcje Kacper Skóra. 20-latek nie usłyszy jednak żadnych słów krytyki, bo grał rewelacyjnie, zdobył dwa gole i od początku widać było niebywały głód gry u młodzieżowca Arki. W pierwszej połowie zwieńczył dzieło i może podziękować głównie sobie, bo to jego precyzyjne uderzenie powiększyło prowadzenie na 3:1. Dzięki trzem bramkom w zaledwie dwóch meczach Skóra ma już pięć ligowych trafień w 29 występach.

Nerwówka rozpoczęła się w końcowych 20 minutach. Na listę strzelców gości po raz drugi wpisał się Górski, który dał Resovii kontakt. Zawodnik wbił piłkę główką do siatki po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Bramka dała nieco nadziei rzeszowianom, którzy ruszyli odważniej do ataku. Arka mimo wprowadzenia na boisko młodych graczy, jak Jakub Staniszewski, Marcel Szymański czy Marcel Predenkiewicz, zachowała spokój i dowiozła korzystny rezultat do końca spotkania.

Arka Gdynia – Resovia 3:1 (2:1)

Bramki: Czubak 34′, Skóra 36′, 56′ – Górski 27′, 68′

Arka Gdynia: Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Azacki, Gojny – Borecki (80′ Navarro), Lipkowski (80′ Szymański), Sidibe, Skóra (80′ Staniszewski), Kobacki (90+1′ Predenkiewicz) – Czubak

Resovia: Pindroch – Tomal (65′ Bąk), Bukhal, Bondarenko, Mikulec, Urynowicz (65′ Kanach), Wasiluk (85′ Jaroch), Eizenchart, Łyszczarz, Ibe-Torti (65′ Mazek), Górski

Żółte kartki: Sidibe – Mikulec