Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, oświadczenie jednego z prokuratorów wpłynęło do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku kilka tygodni temu. Śledczy z Prokuratury Okręgowej w Słupsku skarży się w niej na niewłaściwe traktowanie przez szefową tej instytucji.
Dokument jest obszerny, liczy około trzydziestu stron. Jego autorem jest prokurator z długim stażem, który był oskarżycielem między innymi w sprawach przeciwko zorganizowanym grupom przestępczym.
„NIE WPŁYNĄŁ ŻADEN DOKUMENT”
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk podkreśla, że nie wpłynął żaden dokument, w którym ktokolwiek skarżyłby się na niewłaściwe traktowanie. – Żaden z prokuratorów okręgu słupskiego nie składał do Prokuratury Okręgowej w Słupsku skargi, w której zarzucano, by niewłaściwe traktowano jakiegokolwiek prokuratora przez Prokuratora Okręgowego w Słupsku – napisał między innymi prokurator Paweł Wnuk w odpowiedzi na pytanie dziennikarza Radia Gdańsk.
PROCEDURA ANTYMOBBINGOWA
Z kolei Marzena Muklewicz z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku podkreśla, że są opracowane procedury antymobbingowe, a członkowie komisji badający ewentualne przypadki takich zachowań są zobowiązani do zachowania tajemnicy.
– W Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku została opracowana procedura antymobbingowa, która stanowi załącznik do regulaminu pracy. Członkowie komisji antymobbingowej, zgodnie z treścią zarządzenia Prokuratora Regionalnego w Gdańsku o wprowadzeniu Regulaminu Pracy, są zobowiązani do zachowania w tajemnicy informacji zdobytych w trakcie lub w związku z rozpatrywaną skargą.
Jak nieoficjalnie wiadomo, w sprawie przesłuchano już kilku prokuratorów ze Słupska, w tym zastępcę prokuratora okręgowego w Słupsku. Treść ich zeznań nie jest jawna.
Z nieoficjalnych informacji wynika również, że Prokurator Okręgowy w Słupsku Katarzyna Mądry z początkiem przyszłego roku ma przejść w stan spoczynku, ale decyzja zapadła wcześniej i nie ma związku ze skargą prokuratora.
Przemysław Woś/pOr