Doule mają w sobie pewną magię. Są blisko kobiety, nawiązują kontakt, zwłaszcza emocjonalny. Pomagają również przyszłym mamom zrozumieć i przygotować do zmian, mających pojawić się w ich życiu. Tych zmian, których nie spodziewa się żadna kobieta, która często tuż po urodzeniu zostaje sama z własnymi lękami, wątpliwościami i burzą hormonów.
Doula daje wsparcie emocjonalne i fizyczne, udziela także niezbędnych informacji dotyczących porodu czy połogu.
Najczęściej doula znana jest kobietom jeszcze z okresu ciąży. Pomaga ona oswoić się z nową sytuacją, może działać jako swoisty bufor bezpieczeństwa. Jest wsparciem dla przyszłej mamy i taty.
Choć w dużych miastach kobiety często korzystają ze wsparcia douli, Anna Ligęza została pierwszą w Słupsku.
– Doula skupia się na kobiecie od początku do końca, w zależności od sytuacji i potrzeb. Stara się jej zapewnić możliwie największy komfort. Dla douli priorytetem są potrzeby matki, zarówno te emocjonalne, ale też fizyczne oraz informacyjne. Doula oferuje wsparcie, ale nie porady. Nie podejmuje decyzji za rodziców i lekarzy. Przede wszystkim jednak nie ocenia – mówi Anna Ligęza.
Posłuchaj o tym, jak zostać doulą:
Jakie wsparcie oferuje Doula?
Czy Doula jest także wsparciem dla przyszłego taty?
Jeśli mają państwo jakiekolwiek pytania lub historie, które warto opowiedzieć na naszej antenie, to zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym slupsk@radiogdansk.pl lub j.merecka@radiogdansk.pl