W poniedziałki o godzinie 7:20, a także po 14:30 na antenie Studia Słupsk dyskutujemy o tym, jak wrócić do formy po chorobach i urazach. W audycji „Na Zdrowie” nasi goście: lekarze i fizjoterapeuci odpowiadają na pytania dotyczące najczęstszych dolegliwości, podpowiadają, jak wyleczyć się w domowych warunkach i zachęcają do udziału w nowych, ciekawych projektach.
Gościem audycji była profesor Katarzyna Pawlak-Osińska, szefowa oddziału otorynolaryngologii w słupskim szpitalu. Na naszej antenie mówiła między innymi o tym, jakie zmiany na przestrzeni ostatnich lat zaszły w badaniu i diagnostyce słuchu. Poruszany był także temat badań przesiewowych młodzieży. Według laryngologów uczniowie szkół średnich i studenci to grupa, której nie poświęca się w diagnostyce słuchu zbyt wiele uwagi.
– Być może jest to także grupa, która trochę nie rozumie problemu. W słupskim szpitalu wojewódzkim przeprowadzone zostały badania profilaktyczne dla tej grupy pacjentów. Tylko u jednej na 20 przebadanych osób wykryto nieprawidłowości słuchu – mówi prof. Katarzyna Pawlak-Osińska.
Jak wygląda badanie słuchu? Co powoduje jego ubytek i jak zadbać o higienę uszu? Między innymi o tym z prof. Katarzyną Pawlak-Osińską, ordynator oddziału otorynolaryngologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, rozmawiała Joanna Merecka-Łotysz.
Posłuchaj rozmowy:
Joanna Merecka-Łotysz/ua