Prawie 3,5 miliona złotych będą mogli wydać mieszkańcy Słupska na zadania w ramach Słupskiego Budżetu Obywatelskiego. Trwa weryfikacja zgłoszonych pomysłów.
– Projekty można było składać do 9 czerwca, wpłynęło w sumie 45 wniosków – informuje Anna Tates z Centrum Inicjatyw Obywatelskich, które konsultowało miejski budżet obywatelski.
Hala sportowa, zawody trekkingowe, warsztaty i odnowa podwórek, to tylko część z propozycji, które złożyli słupszczanie. Każdy z pomysłów musi przejść teraz weryfikację formalną i merytoryczną. Chodzi między innymi o to, aby miejskie środki wsparły zadania, które mają być realizowane jedynie na miejskim terenie, mieściły się w finansowych widełkach czy należały do zadań własnych miasta.
Analiza propozycji potrwa do 25 sierpnia. Czas na ewentualne odwołania przewidziano do 11 września. – Następnie propozycje zostaną poddane głosowaniu – mówi Magdalena Labuda z CIO.
Głosowanie zostanie przeprowadzone w okresie od 25 września do 15 października, a wyniki będą ogłoszone najpóźniej do 30 października tego roku.
Na realizację zgłoszonych inicjatyw w kolejnej edycji programu miasto przeznaczyło 3,4 miliona złotych:
– na zadania infrastrukturalne lokalne -1,6 miliona złotych, przy czym maksymalna wartość jednego zadania nie może przekraczać 400 tysięcy złotych
– na zadania infrastrukturalne dedykowane szkołom – 200 tysięcy złotych, gdzie jest to pula maksymalna do pozyskania
– na zadania społeczne – 500 tysięcy złotych, do 120 tysięcy złotych na projekt,
– na zadania infrastrukturalne ogólnomiejskie – 1,1 miliona złotych, przy takiej samej maksymalnej wartości jednego projektu
Posłuchaj rozmowy:
Joanna Merecka-Łotysz/ar