Mieszkańcy Gdańska, którzy potrzebują konsultacji z psychologiem, mogą skorzystać z bezpłatnego wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Specjaliści dostępni są w Centrach Pracy Socjalnej oraz w Ośrodku Interwencji Kryzysowej MOPR. Można uzyskać pomoc także w sytuacji przemocy w rodzinie. Usługi te są bezpłatne.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie do konsultacji z psychologami zachęca m.in. osoby, na które źle wpływa izolacja związana z sytuacją pandemiczną. Może to powodować nasilający się stres i napięcie. Zapraszani są też ci, którzy mają życiowe problemy, a także osoby widzące pierwsze oznaki, że dzieje się z nimi coś niedobrego.
– Jeżeli tylko mamy jakieś rozterki wewnętrzne, dopadło nas przygnębienie, apatia, nastąpiło pogorszenie relacji z bliskimi albo znajomymi, jest to pierwszy sygnał, aby sięgnąć po pomoc. Zawsze podkreślam, że zgłoszenie się do specjalisty nie jest wstydem, wręcz przeciwnie, tak powinien się zachowywać każdy odpowiedzialny człowiek, który chce pomóc sobie i swojej rodzinie – wyjaśnia Sylwia Ressel z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.
Jak dodaje, samopoczucie ma ogromny wpływ na otoczenie, kontakt interpersonalny z bliskimi oraz znajomymi.
OFEROWANA POMOC
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku oferuje pomoc świetnych specjalistów. Dostępni są w Centrach Pracy Socjalnej i Ośrodku Interwencji Kryzysowej MOPR-u. Wsparcie uzyskać można także, jeśli ktoś znajdzie się w sytuacji, gdzie występuje przemoc w rodzinie.
– Jeśli chodzi o Ośrodek Interwencji Kryzysowej MOPR pomoc świadczona jest przez całą dobę, a zwłaszcza w sytuacjach nagłych i kryzysowych. Jeśli chodzi o specjalistów w Centrach Pracy Socjalnej MOPR, są oni dostępni w godzinach pracy ośrodka, w każdym z dziewięciu naszych centrów w dzielnicach miasta. Oprócz możliwości rozmowy telefonicznej z psychologiem, jeśli jest taka potrzeba, można także umówić się na rozmowę bezpośrednią – dodaje Ressel.
{jb_bluebox}KONTAKT
– CPS MOPR w Gdańsku – w dni powszednie (w godzinach pracy ośrodka)
– Ośrodek Interwencji Kryzysowej MOPR w Gdańsku – w sytuacjach nagłych, kryzysowych należy dzwonić pod numer tel.: 58 511 01 21/22 e-mail: goik@mopr.gda.pl. (całodobowo)
– W sytuacjach dotyczących przemocy w rodzinie: 797 909 112 lub e-mail: wsparcie@mopr.gda.pl. (całodobowo){/jb_bluebox}
Marta Włodarczyk/aKa