Od środy, 21 czerwca, wprowadzone zostają zmiany w organizacji ruchu na ul. Kielnieńskiej w gdańskiej dzielnicy Osowa. W czasie zmian będą wykonywane nowe sieci wodociągowe i sanitarne. Utrudnienia mają potrwać do października.
– Od środy obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu na ul. Kielnieńskiej. Prace sieciowe będą prowadzone na prawym poboczu jezdni (jadąc w kierunku Chwaszczyna). W tym czasie nie przewiduje się utrudnień w ruchu pojazdów na tej ulicy, ale czasowo mogą występować utrudnienia w dojeździe do posesji – zapowiedziała przedstawicielka Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska Aneta Niezgoda. Zapewniła, że dojścia piesze zostaną zachowane, a o utrudnieniach mieszkańcy będą informowani z wyprzedzeniem.
UTRUDNIENIA DO PAŹDZIERNIKA
Podała również, ze w czasie obowiązywania zmian prowadzone będą roboty sieciowe, m.in. wykonywane będą nowe sieci wodociągowe i sanitarne. Utrudnienia mają w związku z tym etapem prac mają potrwać do października.
Są to kolejne zmiany w organizacji ruchu związane z przebudową układu drogowego w gdańskiej dzielnicy Osowa. Pod koniec kwietnia drogowcy przygotowując teren pod przebudowę wprowadzili punktowe zwężenia jezdni i ruch wahadłowy na ul. Kielnieńskiej.
Zakończenie wszystkich robót przewidziano na maj 2025 roku. W ramach prac główna arteria zostanie przebudowana na odcinku od ul. Drawskiej do pętli autobusowej przy Obwodnicy Trójmiasta. Wzdłuż ulicy zaprojektowano drogi rowerowe i chodniki, a także drogę serwisową, która będzie służyła jako dojazd do przyległych nieruchomości.
Ponadto w ramach inwestycji powstanie ok. 500-metrowy odcinek ul. Nowej Koziorożca, przyjmie on charakter zielonego bulwaru z ogrodami deszczowymi. Wzdłuż ulicy planowane są nasadzenia drzew i rabat kwiatowych, a także utworzenie łąk kwietnych. Wzdłuż ulicy wybudowany zostanie chodnik, a także ciąg pieszy z dopuszczonym ruchem rowerowym. W zakresie zadania znalazła się także m.in. budowa kanalizacji deszczowej, budowa oświetlenia oraz przebudowa kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej, gazowej.
Koszt inwestycji to prawie 64 mln zł.
PAP/raf