Artyści: Mikołaj Trzaska opowiada o Smarzowskim. „Rzeźbi do ostatniej chwili”
Muzyk i kompozytor opowiada o realizacji skomplikowanego procesu powstawania muzyki do filmu Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”.
Muzyk i kompozytor opowiada o realizacji skomplikowanego procesu powstawania muzyki do filmu Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”.
Córka i wnuczka wybitnych Polaków z Wolnego Miasta Gdańska. Urodziła się w Oliwie w 1927 roku, więc opowiada o przedwojennym Gdańsku z perspektywy dziecka. Bohaterką audycji była Irena Jabłońska-Kaszewska (1927-2014), profesor Akademii Medycznej w Gdańsku.
W Brukseli odbył się szczyt ministrów obrony państw członkowskich Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego. Obecni ministrowie debatowali o problemach, poruszanych podczas warszawskiego szczytu NATO, a także realizacji podjętych w Warszawie decyzji.
Krzyżacy ponownie w Gdańsku? Ten zakon jeszcze istnieje? TAK – chociaż brzmi to niewiarygodnie. Wielki mistrz Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie Bruno Platter odwiedził miasto nad Motławą. Przełożony zakonników był gościem specjalnym na otwarciu wystawy „Gdańsk i Krzyżacy w 550. rocznicę zawarcia II pokoju toruńskiego”.
Zapraszamy na piątkowego Autopilota już jutro od 6:00!
Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargi kasacyjne czterech właścicieli terenów postoczniowych w Gdańsku. Oznacza to, że włączenie zabytków nieruchomych z terenu dawnej Stoczni Gdańskiej do ewidencji zabytków było prawidłowe.
Wybitny polski muzyk jazzowy, Leszek Możdżer zadeklarował przekazanie instrumentów muzycznych dla jednostek penitencjarnych okręgu gdańskiego. Artysta jest przekonany, że muzyka może pomóc w resocjalizacji osadzonych i chciałby wziąć w tym udział.