Zakręceni wokół sztuki: Amerykański brzeg Leopolda Tyrmanda
Amerykański brzeg Leopolda Tyrmanda – rozmowa z Katarzyną Igą Gawęcką.
Amerykański brzeg Leopolda Tyrmanda – rozmowa z Katarzyną Igą Gawęcką.
„Anna Maria”, „Takie ładne oczy”, „Dozwolone do lat 18-tu”, czy „Kwiaty we włosach”. Muzycy Czerwonych Gitar mają wiele przebojów na koncie. Nie byłoby ich, gdyby nie pewne spotkanie 3 stycznia 1965 roku w kawiarni „Cristal” w Gdańsku Wrzeszczu. Wtedy zapadła decyzja o założeniu zespołu, który później stał się jednym z najbardziej popularnych w Polsce.
Ponad trzy metry wysokości, pięćset kilogramów brązu i niezliczone ataki wandalizmu. W spokojnej – wydawałoby się – Szwecji, kibice Malmö FF nadal nie są w stanie wybaczyć najlepszemu w historii wychowankowi swojego klubu zdrady, jakiej ich zdaniem się dopuścił.
Kontrowersje wokół postaci cesarza Francuzów będą przedmiotem debaty „Napoleon, Polska i Gdańsk”, która odbędzie się w czwartek, 9 stycznia, w Muzeum Gdańska. Do rozmowy zaproszono specjalistów zajmujących się historią XIX wieku – zarówno zwolenników, jak i surowo oceniających wkład Napoleona w dzieje naszego kraju, a zwłaszcza grodu nad Motławą.
Dlaczego Donald Trump zlecił zabicie generała Kasema Sulejmaniego? Jak ważna to była osoba nie tylko w Iranie, ale generalnie na Bliskim Wschodzie? Jak rozpatrywać dzisiejszy irański atak rakietowy na bazy w Iraku?
W Magazynie morskim o nagrodach dla najlepszych żeglarzy roku 2019. Srebrny Sekstant i pierwszą nagrodę za Rejs Roku otrzymała Kapitan Joanna Pajkowska. O jubileuszowej edycji Anna Rębas rozmawia z koordynatorem projektu Aleksandrem Goskiem.
Oddział urologiczny w Gdyni nie tylko został zmodernizowany, ale także przeniesiony ze Szpitala Miejskiego do Szpitala Morskiego im. PCK w Redłowie. W nowym miejscu przygotowano 25 miejsc dla pacjentów. W dużej części w jedno- i dwuosobowych pokojach.