Tym razem w salonie „Terroryści” Ireneusza Iredyńskiego w interpretacji Konrada Szachnowskiego, który przed premierą (23 lutego w Gdyńskim Centrum Kultury) mówił o aktualności tego tekstu: – To bardzo dosadne ostrzeżenie o tym, że zło nie zastępuje dobra, tylko je niszczy. Jeżeli nie będziemy przeciwstawiać się temu złu, nie występować przeciwko niemu, to nie mamy z nim szans – interpretował Szachnowski.
W salonie gośćmi byli reżyser Konrad Szachnowski, autorka scenografii Maria Szachnowską i aktorzy, a także profesor Małgorzata Jarmułowicz, która zapraszała na poniedziałkowe Spotkanie „Dziś wieczór improwizujemy, czyli chojka w pięciu odsłonach”.
W poniedziałek, 25 lutego 2019 o godzinie 17:00 w Starej Aptece odbędzie się wieczór poświęcony pamięci Joanny Puzyny-Chojki, wyjątkowej osobowości polskiego teatru – wybitnej gdańskiej teatrolożki, krytyczki, recenzentki, wykładowczyni Uniwersytetu Gdańskiego i animatorki życia teatralnego, która 28 czerwca 2018 roku zginęła w tragicznym wypadku na Bałkanach.
Wieczorowi będzie towarzyszyć promocja tomu „Teatr Wybrzeże w latach 1996-2016. ZJAWISKA – LUDZIE – PRZEDSTAWIENIA” pod redakcją Joanny Puzyny-Chojki, Katarzyny Kręglewskiej i Barbary Świąder-Puchowskiej. Pozycja jest dedykowana pamięci Puzyny-Chojki oraz drugiej wybitnej postaci polskiej i gdańskiej teatrologii, Jana Ciechowicza, który zmarł we wrześniu 2017 roku. Książka obejmuje zagadnienia, prezentujące okresy trzech dyrekcji gdańskiej sceny: Krzysztofa Nazara (1995 – 2000), Macieja Nowaka (2000 – 2006) i Adama Orzechowskiego (od 2006 roku).