Wodny park zabaw, amfiteatr z terenami zielonymi, a może odbudowa dawnych basenów? Na biurku prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka już od dwóch miesięcy leżą przygotowane przez społeczników pomysły na zagospodarowanie terenów przy Polance Redłowskiej.
Koncepcje są cztery i wszystkie zakładają stworzenie w tym miejscu przestrzeni rekreacyjnej dla mieszkańców. Mimo wcześniejszych deklaracji, wciąż jednak nie wiadomo, czy któraś z propozycji zostanie zrealizowana, czy miasto – jak pierwotnie planowało – sprzeda grunt deweloperowi pod budowę hotelu.
SPOTKANIE W SPRAWIE PRZYSZŁOŚCI POLANKI
Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia prezydent Wojciech Szczurek zorganizował wysłuchanie publiczne w sprawie przyszłości Polanki Redłowskiej. Zrobił to pod presją podpisanej przez ponad 4 tysiące mieszkańców petycji oraz podpisanego listu otwartego przez wszystkie – od prawej do lewej strony – ugrupowania polityczne.
– Mimo upływu czasu, nie ma jakiejkolwiek deklaracji ze strony władz Gdyni w tej sprawie. Dlatego też żądamy od prezydenta Szczurka szczegółowych informacji odnośnie przyszłości Polanki Redłowskiej. Żądamy również włączenia mieszkańców w proces partycypacji przy wyborze projektów i udostępnienia ich do publicznego wglądu – stwierdził w środę Marcin Bełbot, gdyński radny Prawa i Sprawiedliwości.
DECYZJA MIAŁA BYĆ WE WRZEŚNIU
Wcześniej urzędnicy zapowiadali, że decyzja w sprawie przyszłości terenów przy Polance Redłowskiej zapaść może już we wrześniu. Na deklarację miasta trzeba będzie jednak poczekać jeszcze kilka miesięcy.
– Muszę przyznać, że cztery wnioski, które otrzymałem w sprawie Polanki, są częściowo ze sobą sprzeczne, a większość z nich nie dotyczy planu zagospodarowania tego terenu, co trochę mnie martwi – mówi Wojciech Szczurek. – Nie zmienia to jednak faktu, że będziemy je przedstawiać radzie miasta i myślę, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy uda się wreszcie zakończyć prace nad planem zagospodarowania tego rejonu miasta – kwituje prezydent Szczurek.
CZTERY KONCEPCJE
Trzy koncepcje urządzenia przestrzeni przy Polance Redłowskiej przygotowali, po wcześniejszych konsultacjach społecznych, społecznicy z Miasta Wspólnego. Jedna jest autorstwa biura architektonicznego z Warszawy, które opracowało ją pro bono.
Marcin Lange/mkul