Wielki Atlas Kosmosu – która to już książka popularyzująca astronomię, napisana przez Przemysława Rudzia? – Jest tego trochę – autor ma kłopoty z odpowiedzią, bo nie liczy. Pisanie popularnych pozycji o kosmosie jest dla niego cały czas przygodą. Tu wiedza przyrasta w ogromnym tempie, trzeba być na bieżąco. Obecnie opracowuje podręcznik o niebie przeznaczony dla słabowidzących i niewidomych. Opowiada, że to bardzo kreatywne zajęcie. Książka będzie wydana w wersji z dużymi literami i w formie audiobooka. Zdjęcia i schematy mają być w zrobione w wersji druku wypukłego.
Posłuchaj audycji z Przemysławem Rudziem o Wielkim Atlasie Kosmosu i przygotowywanej książce dla niewidomych:
W audycji rozmawiamy też o muzyce elektronicznej komponowanej przez Przemysława Rudzia. W najbliższym czasie ukaże się płyta inspirowana 80. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej „Nigdy więcej wojny”. Premiera połączona z publicznym audiofilskim odsłuchaniem odbędzie się najprawdopodobniej w Muzeum II Wojny Światowej.
Przemysław Mieszko Rudź (ur. 21 marca 1976 w Elblągu) – kompozytor i wykonawca muzyki elektronicznej, popularyzator astronomii, autor książek i przewodników. W swojej twórczości artystycznej nawiązuje do dokonań słynnej szkoły berlińskiej (m.in. Tangerine Dream, Klaus Schulze i wielu innych), wzbogacając ją elementami harmonii rocka progresywnego. Popularyzuje astronomię poprzez działalność wydawniczo-literacką, wykłady i prelekcje, pokazy nieba oraz uczestnictwo w zlotach astronomicznych na terenie całego kraju. Z wykształcenia jest geografem klimatologiem. Mieszka w Gdańsku.
Pamiątkowe selfie przed kawą na obudzenie 🙂 Włodek Raszkiewicz odwiedził Przemka Rudzia o poranku w mieszkaniu kompozytora i popularyzatora astronomii, ale rozmowa jest dość przytomna 🙂
Włodzimierz Raszkiewicz