Niesamodzielność uczniów na zdalnej nauce nie jest tajemnicą. Coś jest na rzeczy, ale efekty tego będą widoczne dopiero za 2-3 lata – mówił we wtorek Mariusz Domański, dyrektor II LO w Słupsku, który był gościem Radia Gdańsk w Słupsku.
Mariusz Domański w słupskim programie miejskim oceniał, że pandemia zmienia oblicze polskiej szkoły. Mówił, że z jednej strony nauczyciele zostali zmuszeni do błyskawicznego przyswojenia nowych narzędzi dydaktycznych, a uczniowie do większej mobilizacji i samodzielnej pracy.
– Spora część rzeczy wyrobionych w czasie pandemii pozostanie i to będzie wartość dodana do naszej edukacji. Szkoła będzie inna. Nauczyciele nie będą już się obawiać tych technologii i w przyszłości wszyscy na tym skorzystamy – mówił Mariusz Domański.
PROBLEM SAMODZIELNEJ NAUKI
Dyrektor II LO w Słupsku powiedział także, że dużym problemem na zdalnej nauce jest realna ocena samodzielnej pracy ucznia.
– Niesamodzielność na pewno występuje. Trudno to zweryfikować. Realną ocenę sytuacji będziemy mieli dopiero za 2,3 lub 4 lata – mówił dyrektor.
Posłuchaj całej rozmowy z Mariuszem Domańskim:
Paweł Drożdż/pb