Twardy piernik nie do zgryzienia. Asseco Arka przegrywa, kontuzja Novaka Musicia

Kłopoty Asseco Arki Gdynia trwają w najlepsze. Czwarta porażka z rzędu to tylko jedno ze zmartwień. Mecz z Twardymi Piernikami Toruń kontuzją okupił pierwszy rozgrywający Novak Musić, który wpadł w bandę reklamową doznając urazu nogi. Na boisku skończyło się zdecydowaną wygraną torunian 90:101.

Oba zespoły przystąpiły do rywalizacji z niechlubnym bilansem trzech porażek z rzędu. Wagę meczu czuć było zatem od pierwszych minut, niezwykle wyrównanych. Ekipa przyjezdnych boryka się z problemami odkąd w grudniu zespół opuściło dwóch czołowych graczy – Trevor Thompson i Maurice Watson. Wraz z ich pożegnaniem w Toruniu zniknęła także pewność siebie i zwycięstwa. Zmiennicy nie dają tak dużo jakości, dlatego pierniki musiały pogodzić się z porażkami przeciwko MKS-owi Dąbrowa Górnicza, Treflowi Sopot i Legii Warszawa.

NIE TYM RAZEM

W Gdyni miały jednak niezwykle ułatwione zadanie. Na początku drugiej kwarty urazu doznał rozgrywający gospodarzy Novak Music, co zawęziło rotację do zaledwie 7. graczy. Nie pozwoliło to konkurować z silniejszym rywalem – podopieczni Skelina zdobyli w 3. kwarcie 10. punktów więcej, na początku czwartej kwarty dokładali kolejne do przewagi, a ta w pewnym momencie wynosiła już 24-oczka.

Ambitna postawa pozwoliła znacznie zniwelować stratę – wprowadzona w ostatniej odsłonie gdyńska młodzież punktowała, ale zabrakło jej doświadczenia w zatrzymywaniu znacznie bardziej ogranych zawodników rywali. Pierniki dowiozły przewagę i odniosły pierwsze zwycięstwo po trzech porażkach z rzędu.

CO Z MUSICIEM

Na razie nie wiadomo jak długa będzie przerwa serbskiego rozgrywającego. Sam moment wpadnięcia na bandę reklamową nie wyglądał zbyt groźnie – koszykarz po prostu ambitnie ruszył za piłką za linię końcową i uderzył jedną nogą w bandę. Parkiet opuścił w asyście kolegów, pomagających doczłapać do ławki rezerwowych i do zmagań już nie wrócił. Diagnozy dotyczące zdrowia Serba mają być znane we wtorek wieczorem, według tych wstępnych uraz nie powinien być poważny.

Asseco Arka Gdynia – Twarde Pierniki Toruń 90:101 (29:30, 18:23, 18:28, 25:20).

Asseco Arka Gdynia: Jacobi Boykins 18, Bartłomiej Wołoszyn 14, Dominik Wilczek 13, Marcin Kowalczyk 10, Anthony Durham 8, Adam Hrycaniuk 7, Adrian Bogucki 7, Olaf Perzanowski 4, Wojciech Tomaszewski 4, Filip Dylewicz 3, Novak Music 2, Łukasz Walkowiak 0.

Twarde Pierniki Toruń: Jahenns Manigat 22, Daniel Amigo 18, Aaron Cel 17, Roko Rogic 15, Bartosz Diduszko 11, James Eads III 9, Michał Kołodziej 7, Szymon Janczak 2, Michał Samsonowicz 0.