Atletico Madryt i Bayern Monachium w półfinale LM

Półfinały piłkarskiej Ligi Mistrzów bez Barcelony. Duma Katalonii, która w najlepszej czwórce grała sześć razy z rzędu co jest rekordem Champions League została wyrzucona za burtę rozgrywek przez Atletico Madryt. Zespół ze stolicy Hiszpanii sensacyjnie wygrał na własnym stadionie 1-0 po golu strzelonym już w 5 minucie przez Koke.
W pierwszym spotkaniu na Cam Nou był remis 1-1.

Atletico Madryt: Thibaut Courtois – Juanfran, Miranda, Diego Godin, Filipe Luis – Koke, Tiago, Gabi, Raul Garcia – David Villa (79. Cristian Rodriguez), Adrian Lopez (62. Diego).

Barcelona: Jose Manuel Pinto – Dani Alves, Marc Bartra, Javier Mascherano, Jordi Alba – Xavi, Sergio Busquets, Cesc Fabregas (61. Alexis Sanchez) – Neymar, Lionel Messi, Andres Iniesta (72. Pedro).

Awans wywalczył także broniący trofeum Bayern Monachium, który od 57 minuty przegrywał z Manchesterem United 0-1. Na bramkę Patrice Evry odpowiedzieli jednak Mario Mandzukic w 58, Thomas Mueller w 68 i Arjen Robben w 76 minucie. We wtorek awans zapewniły sobie Real MadrytChelsea Londyn. Jutro o 12 odbędzie się losowanie półfinałowych par.