Gryf wyrzucił Arkę z PP

Nie pomogło poświęcenie kibiców, którzy pokonali prawie 30 kilometrów na rowerach, by wesprzeć swój zespół. Piłkarze Arki Gdynia już na pierwszej rundzie zakończyli udział w Pucharze Polski. Żółto-niebieskich za burtę rozgrywek wyrzucił trzecioligowy Gryf Wejherowo, który wygrał na Wzgórzu Wolności 1-0, po bramce Fierki w 23 minucie spotkania. Piłkarze Arki zaprezentowali się bardzo słabo w konfrontacji z trzecioligowym Gryfem Wejherowo. Podopieczni Dariusza Dźwigały w całym meczu nie oddali ani jednego celnego strzału. Piłkarze z Wejherowa wyszli na prowadzenie w 23. minucie za sprawą doskonałego uderzenia Michała Fierki. Kilka minut później mogli prowadzić już dwoma bramkami, ponieważ Arka nie wyglądała za dobrze w swoich szeregach defensywnych. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy i na tym etapie rozgrywek jest to nie lada niespodzianką.

Żółto-niebieskim nie pomogła nawet grupa kibiców, która na mecz pojechała rowerami. To był pierwszy mecz Arki na Wzgórzu Wolności od 11 lat.