Polska zwycięża Białoruś. Są szanse na awans

Polska reprezentacja do lat 18 wygrała pierwsze spotkanie na Mistrzostwach Europy. Podopieczni Rafała Kuptela po dramatycznym spotkaniu pokonali reprezentację Białorusi 26:24. Od początku spotkania oba zespoły prowadziły bardzo wyrównany bój. Na przerwę nasi reprezentanci schodzili z zaledwie jednobramkową przewagą. W drugiej odsłonie skuteczniej zaczęła grać Białoruś, która w pewnym momencie prowadziła z Polską dwoma bramkami.

Od 44. minuty w bramce Polski świetne spotkanie zaczął rozgrywać Jakub Skrzyniarz. Sygnał do ataku dał również Maciej Majdziński, który szybkimi rajdami raz po raz bombardował bramkę białoruskiego bramkarza.

Ostatecznie w końcówce skuteczniej zaprezentowali się nasi młodzi szczypiorniści, którzy pokonali Białoruś 26:24. Kolejne spotkanie biało-czerwoni rozegrają w niedzielę, a ich przeciwnikiem będzie reprezentacja Czech.