52.Bieg Westerplatte: Najszybszym mężczyzną Robert Wambua z Kenii. Pierwszą kobietą była Marta Krawczyńska

thumb Ankabieg

Kenijczyk zwycięzcą 52. Biegu Westerplatte. Tuż przed godz. 12:00 wbiegł na metę Mbitihi Robert Wambua. Dystans 10 km pokonał z czasem 28:57. Niespełna minutę wyniosła przewaga biegacza z Nairobi nad drugim Markiem Kowalskim z Żukowa /29:52/. – Wygrał bardzo renomowany i nieprzypadkowy zawodnik, bo 28:08 na 10 km (rekord życiowy Kenijczyka z 2011 r.) to jest już wynik, w Polsce nikt tego nie biega. Ja jestem bardzo zadowolony i z miejsc i z rezultatu, bo w sumie jestem po okresie roztrenowania, dwa tygodnie w treningu, więc dobry start dobrze wróży przed kolejnymi startami i dalszą pracą – nie krył zadowolenia najszybszy Polak w stawce. Trzeci zameldował się Andrzej Rogiewicz /LKS Zantyr Sztum/ z czasem 30:33.

Najszybszą wśród kobiet była Marta Krawczyńska z Malborka. Ukończyła bieg z wynikiem 34:50. Jako druga finiszowała Kamila Pobłocka /UKS Maratończyk Lębork – 34:57/. Chwilę później zmagania ukończyła Ewelina Paprocka /GKS Tęcza Buniks Nowa Wieś Lęborska – Obliwice – 35:00/.

Pakiety startowe można jeszcze odbierać w sobotę w godz. 8:15 – 10:30 na starcie biegu na Westerplatte.

Samochody należy zostawić na parkingu przy Stadionie Żużlowym w Gdańsku, ul. Zawodników 1. Z parkingu w godz. 8:00 – 10:00 będzie kursowało 20 autobusów, które dowiozą wszystkich na start. Po zakończeniu biegu, od godz. 13:00 autobusy będą jeździć na trasie Westerplatte – Stadion Żużlowy.