Zioła na Matki Boskiej Zielnej. Czerwona koniczyna i tojad
Hanna Wilczyńska-Toczko chodzi po łące z Dorotą Grądzką, która jest dyplomowaną fitoterapeutką – czyli zielarką – naturoterapeutką.
Hanna Wilczyńska-Toczko chodzi po łące z Dorotą Grądzką, która jest dyplomowaną fitoterapeutką – czyli zielarką – naturoterapeutką.
Dzięciołek to ptak wielkości wróbla, nasz najmniejszy dzięcioł. Spotkać można go na skraju lasu i w prześwietlonym lesie. To ptak który lubi lasy liściaste.Dzięciołki co prawda wykuwają dziuple ale z powodu niewielkiej siły wybierają drzewa osłabione i gatunki wyróżniające się miękkim drewnem.
Karol Słabek – przedsiębiorca z Pomorza zdecydował się opowiedzieć o swojej drodze do trzeźwości. Pił przez lata – dobre alkohole, w eleganckich wnętrzach, często bez opamiętania, parę dni.
Na początek sprawdzamy, jak wyglądają zbiory rzepaku ozimego. Te na większości pól już się zakończyły, są pierwsze informacje na temat plonów, a opowiada o nich rolnik z Łęgowa – Jacek Nojek.
W rocznice rozpoczęcia strajków, które zmieniły Polskę, wracamy do tych wydarzeń. Jednym z widomych znaków tamtych czasów i, jak podkreślają świadkowie – dających siłę protestującym, były polowe msze święte.
Trzy puszczyki wypuszczono do Mirachowskich lasów. Zwierzęta wiosną trafiły do Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA. – Wypuszczenie każdego wyleczonego ptaka to dla nas święto, mówią pracownicy placówki, ale dziś jest ono szczególne, bo sowy robią chyba na wszystkich niesamowite wrażenie.
23-letni Tony Kososki opowiada o swojej podróży do Ameryki Południowej. Najpierw został wolontariuszem na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej – tak w 2014 roku trafił do Rio de Janeiro, a potem ruszył dalej.