Czy dom może mówić? Joanna i Jacek Chmielewscy są przekonani, że dom do nich przemawia. Droczy się z tymi, których nie lubi, jest łagodny dla tych, którzy mają pozytywną energię. To opowieść o drewnianym domu z 1825 roku, wyremontowanym przez Chmielewskich.
Na zdjęciu od lewej: Włodzimierz Raszkiewicz, Joanna Trybuła Chmielewska, Jacek Chmielewski, Marta Antonina Łobocka (Fot. RG)
Siedlisko w Drewnicy na Żuławach nazwali, od nazwiska właścicieli, Chmielove. Program z Schonbaum Chmielove powstał dzięki Marcie Antoninie Łobockiej. To blogerka prowadząca stronę Kochamy Żuławy. W czasie nagrywania audycji Te Internety, poświęconej twórcom internetowym, zwróciła uwagę Włodka Raszkiewicza na dom w Drewnicy i ciekawą historię ich właścicieli. Zainspirowani trafiliśmy z mikrofonem do Joanny i Jacka Chmielewskich.
TU ZNAJDZIESZ PROFIL FB POŚWIĘCONY SCHONBAUM CHMIELOVE >>> KLIKNIJ.
Prywatne domy, stare zabudowania, wyremontowane z pietyzmem i miłością, takie jak modrzewiowy, mennonicki dom gburski Chmielove, można zwiedzać raz w roku w ramach Dni Otwartych Żuławskich Zabytków, organizowanych przez Klub Nowodworski. W tym roku impreza już się odbyła. Za rok będziecie mogli odwiedzić wnętrza, które przedstawiamy na kilku zdjęciach poniżej.
Napis nad wejściem informuje o dacie wybudowania domu i zawiera inicjały gospodarza oraz głównego majstra (Fot. RG)
Salon na parterze (Fot. RG)
Przy kominku nie tylko można posiedzieć, ale tez pobujać na huśtawce (Fot. RG)
Rodzinny pokój telewizyjny (Fot. RG)
Za tymi drzwiami, w kominie na piętrze znajduje się kameralna łazienka dla dzieci (Fot. RG)
Trochę niedyskretnie zaglądamy do sypialni właścicieli (Fot. RG)
Joanna i Jacek Chmielewscy w kuchni otwartej na salon (Fot. RG)