6. BAJKOWISKO
Jak co roku na Placu Kobzdeja zaplanowano atrakcje dla najmłodszych. Każdego dnia jarmarku o godz. 14:00 przewidziano występy muzyczne, gry i zabawy tematyczne, a o 16:00 spektakl teatralny. Będzie można zobaczyć „Majsterklepkowicza” w wykonaniu gdańskiego teatru Qfer, „Takie sobie bajeczki” Teatru Gry i Ludzie z Katowic i „Pinokia” Teatru Klapa z Gdańska.
7. DNI DESIGNU
To gratka dla fanów oryginalnych akcesoriów wystroju wnętrz. Na Długim Targu staną kramy projektantów, twórców i artystów. Podczas zeszłorocznej edycji mogliśmy kupić torby z gazet, plecaki-jeże i buty, po których można pisać. Czym wystawcy zaskoczą tym razem? Imprezę zaplanowano na przedostatni weekend jarmarku – 8-10 sierpnia.
8. DEGUSTACJA POMORSKICH SMAKÓW
Szykuje się prawdziwa uczta dla miłośników regionalnych potraw. 2 sierpnia na ul. św. Ducha rozstawiony zostanie namiot, w którym stoiska będą mieć twórcy lokalnych przysmaków i artyści ludowi. Uczestnicy powalczą w konkursie kulinarnym o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego. Będzie też gotowanie na żywo i degustacja.
9. BIEG ŚW. DOMINIKA
To z kolei propozycja dla miłośników sportowej rywalizacji. Od 1994 r. Bieg św. Dominika jest nieodłączną częścią jarmarku. Uczestnicy wystartują w rywalizacji na 5 kilometrów po pętli ulicami Długi Targ, Powroźniczą, Ogarną i Długą. Będzie można im kibicować 2 sierpnia po godz. 14:00.
10. PONAD TYSIĄC KRAMÓW
O tym chyba nikomu nie musimy przypominać. Jarmark to przede wszystkim setki stoisk z upominkami, rękodziełem, gastronomią i akcesoriami wyposażenia wnętrz. Kramy rozciągać się będą przez całe Stare Miasto. I tak na ulicach Podwale Staromiejskie i Straganiarskiej będą stoiska antykwariuszy, ul. Szerokiej sukienników, a wzdłuż Długiego Pobrzeża swoje wyroby prezentować będą artyści i rzemieślnicy.
Jarmark Dominikański rozpocznie się w piątek 25 lipca i potrwa do 17 sierpnia.