Na jaki produkt postawić, aby dokładnie zamaskować nawet bardzo widoczne cienie, a jednocześnie zapewnić sobie naturalny efekt? Poznaj nasz ranking korektorów pod oczy i dokonaj właściwego wyboru.
Cienie pod oczami, które nie tylko potęgują wrażenie zmęczenia, ale także wizualnie dodają lat, to problem wielu kobiet. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na poradzenie sobie z nim jest bez wątpienia dobry korektor pod oczy. Na jaki produkt postawić, aby dokładnie zamaskować nawet bardzo widoczne cienie, a jednocześnie zapewnić sobie naturalny efekt? Poznaj nasz ranking korektorów pod oczy i dokonaj właściwego wyboru.
Dlaczego warto używać korektora pod oczy?
Ciemne obwódki i zasinienia pod oczami wbrew pozorom nie są tylko wynikiem nieprzespanej nocy czy niewłaściwej diety. Czasem ich ciągłe pojawianie się jest uwarunkowane genetycznie i wówczas naprawdę trudno jest się ich trwale pozbyć. Oczywiście zawsze warto zadbać o kompleksową pielęgnację uzupełnioną choćby o kremy pod oczy, jednak mało który kosmetyk będzie w stanie zapewnić nam tak zachwycające rezultaty jak dobry korektor pod oczy. Dobrze dobrany produkt pomoże nie tylko zamaskować widoczne cienie, ale także rozświetlić spojrzenie i sprawić, że cały makijaż będzie prezentował się lepiej.
Wśród najlepszych korektorów pod oczy wyróżniamy między innymi zakręcane produkty z aplikatorem, zamknięte w słoiczku o konsystencji pasty lub musu oraz samodzielnie dozowanie o lejącej konsystencji. Dobór idealnego kosmetyku zależy od naszych indywidualnych preferencji, ale warto pamiętać, że skóra pod oczami jest na tyle cienka, że najlepiej sprawdzają się na niej korektory o płynnej konsystencji.
Jak dobrać odpowiedni korektor?
Zasada dobierania kosmetyków pod oczy jest prosta: kolor korektora powinien być o ton lub chociaż pół jaśniejszy od koloru naszego podkładu. Dlaczego nie należy stosować do maskowania cieni pod oczami tego samego produktu kryjącego, którego używamy do twarzy? Ponieważ skóra pod oczami jest co najmniej 5 razy cieńsza niż na innych obszarach. Należy więc do niej wybierać lżejsze konsystencje, które nie obciążą delikatnego naskórka, nie wysuszą go, ani nie stworzą efektu „skorupy”. Jeśli nie chcesz zatem powielać błędu często popełnianego podczas nakładania makijażu, który sprawi, że szybko zastygające formuły nie wtopią się dobrze w skórę i podkreślą zmarszczki, sięgnij po najlepszy korektor pod oczy.
Rodzaje korektorów pod oczy
Na pytanie, jaki korektor pod oczy wybrać, odpowiedź brzmi: taki, który spełni wszystkie oczekiwania i będzie odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na kolory konkretnych produktów, ponieważ to może powiedzieć nam wiele o ich działaniu. Wyróżniamy:
- kolor zielony – neutralizuje kolor czerwony, dlatego świetnie zamaskuje wszelkie zaczerwienienia i podrażnienia skóry;
- kolor żółty – neutralizuje kolor fioletowy i różowy, więc dobrze ukryje zasinienia, żyłki pod oczami, a nawet zwyczajne siniaki. To jeden z najpopularniejszych odcieni korektorów;
- kolor pomarańczowy – neutralizuje kolor niebieski, dzięki czemu sprawdzi się przy zasinieniach pod oczami, ale poradzi sobie także z plamami pigmentacyjnymi. Ładnie wygląda na ciemniejszej karnacji;
- kolor brzoskwiniowy – neutralizuje kolor niebieski, a więc działa podobnie jak korektor w kolorze pomarańczowym, dużo bardziej pasuje jednak do jaśniejszych karnacji;
- kolor różowy – bardzo dobrze maskuje plamy pigmentacyjne, a do tego dodaje świeżości skórze i rozjaśnia ją;
- kolor fioletowy – doskonale poradzi sobie z zasinieniami w kolorze żółtym, a więc możemy wybierać go do jasnych odcieni skóry;
- kolor niebieski – podobnie jak fioletowy równoważy żółte cienie wpadające w kolor pomarańczowy, dlatego pięknie wygląda na skórze o ciemniejszej karnacji.
Wiesz już, jak wybrać najlepszy korektor pod oczy? W takim razie zapoznaj się z ofertą drogerii internetowej Makeup.pl i znajdź najodpowiedniejszy kosmetyk w najbardziej przystępnej dla siebie cenie.
Jak aplikować korektor pod oczy?
Aplikując każdy kryjący kosmetyk pod oczy, powinnyśmy trzymać się określonego obszaru na dole powieki, omijając okolice dolnych rzęs. Tam krycie nie jest potrzebne, a zaaplikowany korektor może wręcz wyglądać ciężko, podkreślając drobne zmarszczki. Warto również nałożyć produkt na górną i środkową część policzka, aby lekko wymodelować tę partię twarzy i stworzyć subtelne przejście między korektorem a podkładem. Pamiętajmy, że dobry korektor pod oczy może być użyty także do zamaskowania drobnych niedoskonałości, aby uzyskać efekt nieskazitelnej i wypoczętej cery.
Polecane korektory pod oczy
Formuła produktu doskonale maskuje oznaki zmęczenia, sińce i cienie pod oczami. Ponadto pięknie rozświetla skórę, dodając spojrzeniu blasku, oraz radzi sobie ze zmarszczkami i przebarwieniami. Zawiera uelastyczniający kwas hialuronowy, tonizujący wyciąg z zielonej herbaty matcha oraz peptydy i witaminę E o właściwościach przeciwstarzeniowych. Z kolei ekstrakty z ogórka, świetlika i niebieskich alg łagodzą podrażnienia, rozjaśniają skórę, poprawiają jej strukturę oraz stymulują mikrokrążenie, a także redukują opuchnięcia i leczą stany zapalne.
2. Bell HYPOAllergenic Liquid Eye Concealer
To najlepszy korektor pod oczy dla kobiet ze skłonnościami do reakcji alergicznych oraz podrażnionych spojówek, które pragną wykonać efektowny i nieobciążający makijaż. Doskonale spłyca on i wygładza drobne zmarszczki oraz linie mimiczne, a przy tym minimalizuje widoczność cieni, przebarwień i innych oznak zmęczenia. Ten delikatny i lekki kosmetyk zapewnia trwały efekt krycia oraz eleganckie rozświetlenie, nie powodując przy tym przesuszeń ani ściągnięcia, dzięki czemu skóra jest optymalnie napięta i nie traci elastyczności.
3. Lancome Effacernes Long-Lasting Softening Concealer
Ten nawilżający korektor pod oczy ma niezwykle lekką, kremową konsystencję, opracowaną z myślą o bardzo cienkiej i delikatnej skórze okolicy powiek. Posiada silne właściwości maskujące przebarwienia, zaczerwienienia i siwe łuki – aż do 12 godzin od nałożenia. Formuła produktu szybko się wchłania oraz nie obciąża skóry, sprawiając, że jest ona widocznie rozjaśniona, wygładzona oraz wygląda na wypoczętą.
Artykuł sponsorowany