Dominacja gdańskich florecistów w MMP

Floreciści Sietom AZS AWFiS Gdańsk zdobyli osiem medali w MP do lat 23. W finale turnieju kobiet Sietom I pokonał Sietom II 45-24, w rywalizacji mężczyzn Sietom I zwyciężył AZS AWF Poznań 45-31.

W sumie gdańszczanie zdobyli w Nowy Dworze Mazowieckim cztery złote oraz po dwa serbrne i brązowe krążki.

Zawody odbyły się w Nowym Dworze Mazowieckim. Zawodnicy z Gdańska zdobyli komplet czterech złotych medali. Po dwa w konkurencjach indywidualnych i drużynowych.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Marta Łyczbińska – floret kobiet ind., Michał Janda – floret mężczyzn ind., drużyna florecistek w składzie: Marta i Hania Łyczbińskie, Emilia Rygielska i Monika Paliszewska oraz drużyna florecistów w składzie: Michał i Piotr Jandowie, Maciej Włosek i Filip Płocharski.

Srebro w turnieju indywidualnym zdobył Piotr Janda ulegając w finale swojemu bratu zaledwie jednym trafieniem 13:14.Z kolei w konkurencji indywidualnej kobiet brązowe medale zawisły na szyjach Hani Łyczbińskiej i Emilii Rygielskiej.

Drugi kobiecy zespół Sietomu walczący w składzie: Iwona Olbromska, Katarzyna Gutowska, Dagmara Toboła i Zuzanna Sobczak wywalczył srebro.