Pewna wygrana Lechii w Lubine

Piłkarze Lechii Gdańsk zwycięsko zakończyli przedostatni w tym sezonie mecz w T-Mobile Ekstraklasie. Biało-zieloni wygrali w Lubinie z Zagłębiem 3-0 ustalając wynik już do przerwy. Spotkanie rozpoczęło się szczęśliwie dla podopiecznych trenera Bogusława Kaczmarka. Już w 6 min gola samobójczego strzelił obrońca ,,Miedziowych,, Adam Banaś. Później do lubińskiej bramki trafiali już tylko gdańszczanie. W 16 minucie na 2-0 podwyższył Paweł Buzała, a 28 minucie na 3-0 Lechię wyprowadził Grzegorz Rasiak.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu gdańscy piłkarze zachowują szansę na siódme miejsce w tabeli. Na zakończenie sezonu Biało-zieloni w niedzielę na PGE Arenie podejmą Górnika Zabrze. Z powodu deszczu dwa spotkania przedostatniej kolejki zaczęły się z opóźnieniem. W trudnych warunkach toczyły się mecze Korony Kielce z Widzewem Łódź i GKS-u Bełchatów z Jagiellonią Białystok.

Lechia gromi Zagłębie 3:0