Piłkarze Lechii Gdańsk na remis w Chorzowie

Drugi mecz i drugi remis piłkarzy Lechii w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy. Biało-zieloni podzielili się punktami w Chorzowie z Ruchem remisując 1-1. Obie bramki padły po efektownych strzałach z dystansu. Biało-zieloni objęli prowadzenie w 3 minucie dzięki celnemu uderzeniu Deleu, wyrównał w 16 minucie Malinowski.. W doliczonym czasie sytuacji „sam na sam ” z bramkarzem nie wykorzystał Piotr Grzelczak.

Ruch Chorzów – Lechia Gdańsk 1:1 (1:1 )Bramki: 0:1 Deleu (3), 1:1 Marcin Malinowski (16).
Żółta kartka – Ruch Chorzów: Piotr Stawarczyk, Marcin Malinowski. Lechia Gdańsk: Jarosław Bieniuk, Patryk Tuszyński, Sebastian Madera.
Widzów 6 500.

Ruch Chorzów: Krzysztof Kamiński – Artur Gieraga, Marek Szyndrowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel – Marek Zieńczuk, Bartłomiej Babiarz, Marcin Malinowski, Filip Starzyński (60. Grzegorz Kuświk), Łukasz Janoszka (59. Kamil Włodyka) – Pavel Sultes (80. Łukasz Surma).

Lechia Gdańsk: Mateusz Bąk – Deleu, Sebastian Madera, Jarosław Bieniuk, Christopher Oualembo – Przemysław Frankowski (83. Łukasz Kacprzycki), Paweł Dawidowicz, Marcin Pietrowski, Piotr Wiśniewski (73. Patryk Tuszyński) – Damian Kugiel (46. Piotr Grzelczak), Daisuke Matsui.