Remis Lechii na koniec roku, zwycięstwo Trefla, porażka Atomówek

Bezbramkowym remisem zakończyło się ostatnie w tym roku spotkanie ligowe piłkarzy Lechii Gdańsk w Zabrzu z Górnikiem . W innych sobotnich  meczach bez bramek w meczu Śląska Wrocław z Piastem Gliwice. Korona Kielce zwyciężyła Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1.

Łukasz Piszczek strzelając gola w 67 minucie na 2-2 uratował punkt Borussi Dortmund w wyjazdowym meczu Bundesligi z Hoffenheim.

Wojciech Szczęsny puścił sześć bramek w przegranym 3-6 meczu Arsenalu w Manchesterze z City.

Siatkarki Atomu Trefl zdobyły jeden punkt w Dąbrowie Górniczej. Sopocianki przegrały z Tauron MKS 2-3 , mimo iż w tie breaku prowadziły 10-5, 13-10 i 14-12.

Koszykarki Riviery Gdynia przegrały w Szczecinie z King Wilkami Morskimi 60-80

Koszykarze Trefla Sopot pokonali Śląsk Wrocław 87-73  w meczu Tauron Basket Ligi. Po przegranej pierwszej połowie Paweł Leończyk i koledzy wzięli się uczciwie do roboty

W ekstraklasie szczypiornistów MMTS Kwidzyn przegrał w Mielcu ze Stalą 29-35

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. Wygrał lider po pierwszej serii Austriak Thomas Morgenstern. Stoch wskoczył na podium z ósmego miejsca.

Krzysztof Biegun zdobył w Predazzo srebrny medal zimowej  Uniwersjady

Justyna Kowalczyk zajęła 11. miejsce w biegu na 15 km techniką dowolną w zawodach narciarskiego Pucharu Świata w Davos. Wygrała Norweżka Marit Bjoergen przed Therese Johaug.

Krystyna Pałka  zajęła 9. miejsce w sprincie na 7,5 km zawodów biathlonowego Pucharu Świata we francuskim Le Grand Borna

Aleksandra Urbańczyk na 50 m stylem grzbietowym i Paweł Korzeniowski na 200 m stylem motylkowym zdobyli w sobotę srebrne medale podczas pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Herning.

Koszykarze Washington Wizards przegrali u siebie 97:113 z Los Angeles Clippers. To ich czwarta z rzędu porażka w lidze NBA. Marcin Gortat zdobył dla pokonanych sześć punktów i miał siedem zbiórek.