Koszykarze ze Słupska w półfinale Mistrzostw Polski

Energa Czarni Słupsk w półfinale Mistrzostw Polski. Koszykarze ze Słupska pokonali dziś we Wrocławiu WKS Śląsk 85-70 i w serii ćwierćfinałowej 3-0.
Energa Czarni zagrali słabo pierwszą kwartę, ale losy meczu jak zwykle ostatnio odmienił Mantas Cesnauskis. Litwin z polskim paszportem trafił dwa razy za trzy punkty, dobrze bronił i asystował. Do przerwy słupszczanie prowadzili ze Śląskiem Wrocław tylko 6 punktami.

W trzeciej kwarcie najpierw Energa Czarni Słupsk dzięki trafieniom za trzy punkty odskoczyli na 14 punktów, by stracić prowadzenie. Udało się jednak w końcówce trzeciej kwarty odzyskać inicjatywę mimo, że lider Energa Czarnych Jerel Blassingame miał już cztery przewinienia.

W czwartej części spotkania słupszczanie kontrolowali przebieg spotkania i pewnie wygrali 85-70.

Niestety Treflowi Sopot nie udało się przełamać Mistrzów Polski. Sopocianie w pierwszych dwóch kwartach dotrzymywali kroku PGE Turowowi Zgorzelec, ale wyraźnie przegrali trzecią kwartę 9-24 i mecz był rozstrzygnięty. Dla Trefla Sopot to koniec sezonu, zajął ósme miejsce.