Rekord frekwencji na Nocnym Biegu Świętojańskim z PKO Bankiem Polskim

Dzisiaj w nocy został ustanowiony rekord frekwencji Nocnego Biegu Świętojańskiego. Linię mety przekroczyło 6494 biegaczek i biegaczy. Nocna dycha w Gdyni jest jednym z najbardziej wyjątkowych biegów na Pomorzu. Jest to jedyna impreza biegowa w naszym województwie, która rozpoczyna się minutę przed północą.

Magia biegu sprawia, że co roku na starcie melduje się coraz większa rzesza miłośników biegania. Podobnie jak przed rokiem – warunki pogodowe były idealne na poprawianie rekordów życiowych. Niewielki wiaterek, dwunastostopniowa temperatura z lekkim deszczykiem, wręcz zachęcały do szybkiego biegania – mówili uczestnicy po przekroczeniu linii mety.

Najszybciej 10-kilometrowy odcinek pokonała dwójka Kenijczyków – Gilbert KipkosgeuMasai Moses Komon, którzy odpowiedni osiągnęli czas 29:43 i 29:45. Najniższe miejsce na podium z wynikiem 30 minut i 4 sekund przypadło Błażejowi Brzezińskiemu z Bydgoszczy.

Wśród Pań zwyciężyła główna faworytka – Agnieszka Mierzejewska z rezultatem 33:47. Druga z dwudziestokilkusekundową stratą do liderki była aktualna Mistrzyni Polski w maratonie, Agnieszka Stefanowicz to był mój debiutancki bieg na tej imprezie, co jest nowym doświadczeniem biegania o tak niestandardowej porze. Cieszę się jednkak, że razem z Agnieszką Mierzejewską stanęłyśmy na podium.

Trzecią pozycję zajęła jedna z najlepszych biegaczek długodystansowych na Pomorzu, Marta Krawczyńska (34:40).

Podczas startu pierwszej strefy czasowej nie obyło się bez kraksy, która spowodowała lekkie zadrapania czołowych uczestników biegu. Pozostałe rezultaty dostępne są (Tutaj).

W trzech dotychczasowych biegach PKO Grand Prix Gdyni wzięło udział 17 564 uczestników. Kolejnym biegiem w ramach cyklu jest Bieg Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada.

Warto dodać, że wszyscy Ci, którzy zaliczyli Bieg Urodzinowy, Bieg Europejski i Nocny Bieg Świętojański – w listopadzie skompletują całość medalowej układanki w kształcie figur z trzema uczestnikami i podium.

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora biegu – gdyniasport.pl.